Aurelijos Dirginčienės nuotr.
Angle down Atgal

Skaitmeninio pasaulio stebuklai Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje

Sausio 20–23 d. Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje šurmuliavo svečiai – mokiniai ir mokytojai iš Latvijos Preili, Estijos Peetri, Danijos Sct. Jacobi mokyklų. Vyko „Nordplus“ – „eTwinning“ projekto „Skaitmeninio pasaulio stebuklai“ (angl. „Wonders of the digital world“) dalyvių antrasis susitikimas.

Svečiai lankėsi 4a, 3c, 1a klasėse ir pristatė savo šalis, mokyklas. O tada prasidėjo tarptautinių pamokų maratonas. Svečiai dalyvavo mokytojos Loretos Stankuvienės muzikos pamokoje, kur, naudodami Europos žemėlapį, intervalais keliavo po projekte dalyvaujančias šalis (Latvija – sekunda, Estija – tercija, Danija – kvinta). Kitą dieną mokytoja subūrė tarptautinį chorą, mokėsi lietuviškų ir dainų anglų kalba.

Anglų pamokoje mokytojos Vaida Bernikienė ir Sandra Abalikštienė pagudravo ir pakvietė visus sudainuoti ir pajudėti pagal dainelę „Bim Bum“. Vėliau mokiniai skaitė tekstą apie poreikius ir norus, atliko užduotis, skanavo žodžius pasitelkę „Qcode“. Pamoką pabaigė „Linksmąja fotografija“.

Technologijų pamokoje mokytoja Indrė Šatkauskienė neleido nuobodžiauti nė vienam mokinukui. Ir savi, ir atvykėliai gamino ženklelius, kuriuos mielai įsisegė.

Matematikos pamokoje mokytoja Rimantė Vargalienė mokė ekologijos, sveikos gyvensenos ir karalienės matematikos! Mokiniai „skandino“ plastiką, rašalą, medų, vatą, popierių, aliejų ir kt. Išsiaiškino, kad riebalai vandens paviršiuje pavojingi gyvūnams. Paskui atliko matematines užduotis.

Informatikos pamokoje vaikai kartu su mokytoja Diana Kontrimiene susipažino su programavimu „Cospaces“ programa. Vėliau savo įspūdžiais pasidalijo platformoje „Twispace“. Aš, mokytoja Aurelija Dirginčienė, atskleidžiau jos galimybes.

Mokomąją veiklą vainikavo eksperimentų popietė. Bandymus su vandeniu demonstravo Latvijos, Estijos, Danijos mokinukai, o susitikimo šeimininkai konspektavo, prisiminė, ką jau išbandė, planavo, ką dar atliks.

Po pamokų visų laukė kultūrinė programa. Aplankytas Kryžių kalnas, Naisiai – muziejus, žirgynas, molio dirbtuvės, angelų ir triušių sala, žalčių šeimyna, baltų dievų panteonas, arena. Gintaro apdirbimo įmonėje „Napoleonas“ svečius žavėjo gintaro įvairovė, dirbiniai.

Neliko svečiai nepažinę ir Šiaulių miesto. Mokytoja Rimantė Vargalienė, 5b klasės vadovė, pakvietė kartu su mūsų 4a ir 5b mokinukais į miesto įdomiausių vietų medžioklę su iš anksto paruoštais žemėlapiais ir pasitelkus geometrines figūras suformuotomis tarptautinėmis dalyvių grupėmis.

Dienos programą vainikavo vakaronė. Latviai, estai, danai nuoširdžiai atliko namų darbus, tad, be lietuviškų žaidimų, sukosi įvairiataučiai rateliai, skambėjo skirtingų tautų melodijos, kurias kūrybiškai improvizavo mokytojos Gaiva Šimonienė ir Loreta Stankuvienė. Tačiau visi supranta, kad laikas, skirtas bendroms veikloms, pažintims, draugystėms, išseko.

Aurelija Dirginčienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite