Angle down Atgal

Šiuolaikiškas miegamasis: kaip jame uždengti langus?

Miegamasis – vieta, kur mes pradedame ir užbaigiame savo dieną, todėl įrengiant ją labai svarbu apgalvoti net ir menkiausias detales. Daugelis tikriausiai sutiktų, kad paprastumas ir švara yra savybės, kurios itin tinka poilsio kambariui. Jas bene geriausiai apjungia šiuolaikiškas interjero stilius. Tinkamai parinktos langų uždangos priemonės gali būti vienas iš geriausių būdų tai įgyvendinti ir savo miegamajame.

Pabrėžkite erdvės atvirumą

Šiuolaikiškame miegamajame labai svarbu išlaikyti atviros ir didelės erdvės pojūtį. Vienas iš geriausių būdų tai padaryti – plačiai atverti langus, paversti juos akcentu. Jiems uždengti puikiai tinka tiek grindis siekiančios dieninės užuolaidos, tiek išskirtinio audinio roletai, plisuotos žaliuzės ar romanetės.

Tokios langų uždangos priemonės ne tik prisideda prie interjero kūrimo, bet ir puikiai atlieka savo funkciją: apsaugo nuo tiesioginių saulės spindulių ir nepageidaujamų aplinkinių žvilgsnių, o privatumas miegamajame labai svarbus. Pasitelkiant iš įvairių medžiagų (lino, medvilnės, poliesterio ir t. t.) pasiūtas dienines užuolaidas galima sukurti labai jaukų ir šviesų poilsio kambarį.

Įsirenginėjant šiuolaikiško stiliaus miegamąjį verta išbandyti ir tokias priemones kaip šviesių audinių tradiciniai bei prestižinių kolekcijų roletai, kuriuos lengva pritaikyti prie įvairių langų. Šiuolaikinės technologijos leidžia juos valdyti tiek rankiniu, tiek automatiniu būdu, todėl galite būti tikri, kad namai bus ne tik stilingi, bet ir funkcionalūs.

Atviros erdvės kūrimui labai tinka ir romanetės. Tai tarsi dviejų langų uždangos priemonių, tokių kaip dieninės užuolaidos ir roletai, derinys. Jos gali būti siuvamos iš bet kurio pasirinkto užuolaidoms tinkančio audinio, todėl vietos improvizacijai išties daug. Dėl specialaus mechanizmo romanetės susilanksto į klostes – taip užtikrinama ne tik stilinga išvaizda, bet ir funkcionalumas.

Nebijokite ryškių spalvų

Paprastumas ir švara dar tikrai nereiškia, kad šiuolaikiškas miegamasis turi būti nuobodus. Norite gaivos ir rafinuotumo? Puiku – tiesiog pasitelkite ryškių spalvų akcentus. Prie pastelinių atspalvių kambario sienų dera ryškiaspalvės (žalios, violetinės, geltonos ar oranžinės) langų uždangos. Tam, kad interjere vyrautų harmonija, verta pritaikyti ir derančių spalvų lovatieses ar dekoratyvines pagalvėles.

Baltos spalvos dieninės užuolaidos – vienas iš populiariausių pasirinkimų jau ilgą laiką, tačiau ar žinojote, kad galima rinktis ir kitokius jų variantus? Spalvotos tokio tipo langų uždangos priemonės ne tik prisideda prie šiuolaikiškos erdvės kūrimo, bet ir nepaprastai pagyvina aplinką. Jų atspalviai gali būti labai švelnūs, todėl tinka net ir norintiems išlaikyti subtilumą.

Nebijantiems eksperimentuoti rekomenduojama išbandyti ryškius roletus, romanetes ar žaliuzes. Naujausios technologijos leidžia sukurti išskirtinių savybių audinius, kurie efektyviai sureguliuoja patenkančios šviesos kiekį, todėl patalpa nėra per daug užtemdoma.

Išnaudokite natūralią šviesą

Natūrali šviesa yra labai svarbi visuose šiuolaikiško stiliaus erdvėse. Norint išgauti maksimalų efektą, rekomenduojama naudoti tokias priemones, kurios leistų iš lauko sklindantiems spinduliams apšviesti kambarį. Be jau anksčiau minėtų langų uždangos priemonių, tokių kaip dieninės užuolaidos, tradiciniai roletai, žaliuzės ar romanetes, verta paminėti ir išskirtinės technologijos roletus nuo saulės. Toks produktas užtikrina šviesos pralaidumą ir leidžia mėgautis vaizdu pro langą.

Pasitelkite švarias linijas ir paprastas formas

Šiuolaikiškame interjere ypač svarbūs minimalizmo principai, todėl renkantis dekoro detales svarbu atkreipti dėmesį, kad jų formos ir raštai būtų kuo švaresni ir paprastesni. Langų uždangų priemonių audinių pasirinkimas labai platus, todėl vadovaujantis šia taisykle lengva išsirinkti tobulai derantį produktą.

Paprastomis linijomis ir minimalistinėmis formomis dekoruoti roletai gali harmoningai įsilieti į bendrą miegamojo įvaizdį. Priklausomai nuo norų, galite rinktis tiek ryškesnių, tiek blankesnių spalvų priemones. Verta paminėti, kad jas galima derinti ir tarpusavyje, taip sukuriant užburiantį kontrastą.

Atsižvelkite į taisykles, bet išlikite kūrybingi

Kalbant apie būdus, kaip uždengti langus šiuolaikiško stiliaus poilsio kambaryje, tinka ne tik dieninės užuolaidos, plisuotos žaliuzės, tradiciniai roletai ar romanetės. Šiuo metu specializuotos įmonės siūlo ir tokius produktus:

  • medinės žaliuzės, kurios dažnai pelno natūralumą ir rafinuotą prabangą vertinančių žmonių simpatijas;

  • širmos, tinkančios net ir itin dideliems fasadams;

  • vertikalios žaliuzės – vienas iš geriausių pasirinkimų norint vizualiai praplėsti (paaukštinti) kambario erdvę.

Kiekviena ši priemonė išskirtinė ir gali harmoningai įsilieti į šiuolaikiško miegamojo interjerą. Jas pritaikius nesunku pasirūpinti nei skoningumu, nei komfortu.

Detalės, kurios papildys langų uždangos priemones

Smulkios detalės – tai, kas gali padėti išgauti visapusiškai harmoningą rezultatą. Išsirinkus geriausią būdą miegamojo langams uždengti (nesvarbu, kas tai bebūtų – dieninės užuolaidos, žaliuzės ar kita), rekomenduojama apsvarstyti ir tokias priemones kaip dekoratyvinės pagalvėlės ir lovatiesės. Čia taip pat verta prisiminti šiuolaikiško stiliaus principus: ryškios spalvos, paprastos linijos ir nesudėtingos formos. Laikantis jų išsirinkti derančius tekstilės gaminius tampa daug lengviau.

Jei jaučiate, kad tokioje aplinkoje trūksta gyvybingumo, nebijokite panaudoti ir gyvų augalų. Siekiant išlaikyti balansą ir neperkrauti erdvės rekomenduojama rinktis žalius, nežydinčius augalus, kurie gali sukurti ypatingą dermę su tokių pat atspalvių roletais ar kitomis priemonėmis.

Pasinaudokite šiais patarimais ir sukurkite savo svajonių miegamąjį, į kurį visada norisi sugrįžti. Juk tinkamos kambario detalės, tokios kaip dieninės užuolaidos ar kitos langų uždangos priemonės, gali prisidėti prie kokybiško poilsio ir įkvėpti energijos, kurios pakaktų visiems savo dienos tikslams pasiekti.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite