Angle down Atgal

Siūloma sekti Latvijos pavyzdžiu ir ūkininkams skirti tiesioginę finansinę paramą

Ekspertai siūlo Lietuvai pasinaudoti kaimyninės Latvijos patirtimi sprendžiant iššūkius pieno sektoriuje. Latvijos žemės ūkio ministerija šią savaitę iš Nepaprastosios padėties fondo šalies žemdirbiams skyrė tiesioginę finansinę paramą.

Vienkartinė pajamų stabilizavimo pagalba skirta ūkininkams, užsiimantiems pienininkyste, mėsinių galvijų ir kiaulių auginimu. Parama žemdirbiams bus skiriama tuo atveju, jeigu sektoriaus pajamos nuo balandžio iki birželio sumažės 20 proc., palyginti su nustatytu ataskaitiniu laikotarpiu.

Suplanuota tiesioginė parama pieno ūkiams siekia 12,5 mln. eurų. Ūkininkas galės gauti ne daugiau kaip 86 eurus už melžiamą karvę, jei atitinkamu laikotarpiu bandoje yra bent trys karvės ir pienas buvo pristatytas pirmajam pirkėjui.

Galvijų augintojams už jautieną skirta 3 mln. eurų parama. Kiaulių augintojams paramos suma siekia 3,5 mln. eurų, mokymo įstaigų patiekalų gamintojams ir daržovių augintojams - 2,5 mln. eurų.

Latvijos žemės ūkio ministerijos pranešime teigiama, kad šalies žemės ūkio ir maisto gamybos sektorius orientuotas į eksportą. Tuo tarpu pasaulio rinkose vis labiau krinta ir maisto produktų, ir žaliavos kainos.

„Todėl svarbu kuo anksčiau suteikti valstybės paramą, kad Latvijos ūkininkai kuo greičiau įveiktų šią krizę ir toliau užtikrintų nenutrūkstamą Latvijos gyventojų aprūpinimą maistu“, - pranešime cituojamas Latvijos žemės ūkio ministras Kasparas Gerhardas.

Pasak Lietuvos pienininkų asociacijos „Pieno centras“ direktoriaus Egidijaus Simonio, mūsų šalies pieno sektoriuje kyla identiškų iššūkių, kurie labiausiai skausmingi ūkininkams.

„Mūsų perdirbimo įmonės pasiruošusios ir toliau veikti rinkos sąlygomis, tačiau būtina tiesioginė finansinė pagalba pieno žaliavą gaminantiems ūkininkams, kurių padėtį sunkina ir visame pasaulyje objektyviai mažėjančios pieno supirkimo kainos“, – Eltai sakė E. Simonis

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite