Angle down Atgal

Siūloma įteisinti elektroninę medžiotojų ir medžioklių registracijos sistemą

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Aistė Gedvilienė įregistravo Medžioklės įstatymo pakeitimo projektą, kuris sudarys sąlygas atsirasti ir veikti elektroninei medžiotojų ir medžioklių registracijos sistemai.

Įstatymo pataisos numato, kad medžiotojai individualiai arba per medžiotojų organizaciją, kuriai medžiotojas priklauso, ministerijos numatyta tvarka, ne vėliau kaip per 24 valandas po medžioklės pabaigos, pateiktų informaciją apie medžiotojo medžioklės laiką, atvykimą ir išvykimą iš medžioklės plotų bei apie medžioklėje sumedžiotus gyvūnus. Įstatymo projektas įpareigotų Aplinkos ministeriją užtikrinti šios informacijos viešą pasiekimą visuomenei.

„Istorijos apie valdžios žmonių sandėrius medžioklėse netyla. Visuomenė privalo žinoti, kaip ministro medžioklės partneris gauna aukštas pareigas. Tai interesai, kurie nėra viešai deklaruojami, bet gali sukelti viešų ir privačių interesų konfliktus, daryti žalą valstybei. Medžiojantys politikai ir aukšto rango valdininkai privalo būti įvardyti viešai“, – sakė TS-LKD frakcijos narė A. Gedvilienė.

Šiuo metu neegzistuoja centralizuota medžiotojų ir medžioklių registracijos sistema. Pasak A. Gedvilienės, taip pat nėra žinoma, kiek prieigos prie specifinės informacijos turi ir specialiosios tarnybos.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite