Angle down Atgal

Siūloma išplėsti GPM lengvatą – susigrąžinti dalį mokesčio už mokymosi išlaidas, keičiant profesiją

Siekiant paskatinti Lietuvos gyventojus greičiau persiorientuoti su iššūkiais susiduriančioje šiandieninėje darbo rinkoje, persikvalifikuoti, jei to reikia, ar sudaryti galimybes įgyti papildomą profesiją – Finansų ministerija pateikė Vyriausybei svarstyti Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 21 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą.

„Šiandieninė darbo rinka verčia veikti greitai ir apgalvotai, todėl, atsiradus galimybei susigrąžinti dalį pajamų mokesčio už patirtas mokymosi išlaidas, Lietuvos gyventojai būtų papildomai skatinami greičiau persiorientuoti ir įgyti naują patrauklesnę profesiją arba papildyti savo žinias, įgūdžius naujomis kompetencijomis“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Projekte siūloma išplėsti šiuo metu galiojančią gyventojų pajamų mokesčio lengvatą ir suteikti galimybę susigrąžinti dalį sumokėto pajamų mokesčio už per kalendorinius metus patirtas išlaidas už formalųjį profesinį mokymą ir (ar) studijas, neatsižvelgiant į tai, kelintas aukštasis išsilavinimas įgyjamas ar kelinta profesinė kvalifikacija suteikiama. Taip pat lengvatos taikymą siūloma išplėsti įmokoms už atitinkamą profesinį mokymą, kai suteikiama tik kvalifikacijos dalis. Tai reiškia, kad valstybės parama bus teikiama ne tik įgijus pilną profesinę kvalifikaciją, bet ir išklausius siauresnį formaliojo mokymo kursą, suteikiantį kvalifikacijos dalį.

Vyriausybei pritarus įstatymo projektui, jis būtų teikiamas toliau svarstyti Seimui.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite