Angle down Atgal

Siūloma įpareigoti veisėjus privalomai ženklinti gyvūnus

Žiauriu elgesiu su gyvūnu siūloma laikyti veterinarijos paslaugų teikėjo nepranešimą Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) ar teisėsaugos institucijoms apie asmenis, piktybiškai pažeidžiančius gyvūnų gerovės reikalavimus.

Reaguodama į gyvūnų teisių pažeidimus ir paaiškėjusias sistemines spragas, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovė Seime, Aplinkos apsaugos komiteto narė Aistė Gedvilienė užregistravo tai numatančius Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimus.

Anot A. Gedvilienės, paviešinti duomenys rodo, kad didelė dalis veterinarijos gydytojų yra glaudžiai susiję su nustatytais pažeidimais, nusikalstamos veiklos prieš gyvūnus nuslėpimu.

„Gyvūnų globėjai ir jų gynėjai pasakoja apie matomą korupciją, apie atvejus, kai Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuojama apie veterinarijos gydytojus, kurie galimai teikia paslaugas daugykloms ir ignoruoja žiaurų elgesį su gyvūnais. Deja, tik labai retais atvejais tokie veterinarai sulaukia baudų. Veterinarijos gydytojo nepranešimą apie žiaurų elgesį atitinkamoms institucijoms siūlau prilyginti žiauriam elgesiui su gyvūnais,  už kurį taikoma administracinė arba baudžiamoji atsakomybė“, – sakė A. Gedvilienė.

Taip pat siūloma žiauriu elgesiu laikyti gyvūnų augintinių savininkų nesutikimą pateikti visą reikalingą informaciją apie gyvūną, siekiant išsiaiškinti galimą nusikaltimą ir kuo greičiau padėti kenčiantiems gyvūnams. Pasak A. Gedvilienės, šių nuostatų įtraukimas į žiauraus elgesio su gyvūnais reglamentavimą griežtina atsakomybę už sąmoningą ir piktybišką veterinarijos paslaugų teikėjų ir gyvūnų savininkų neveikimą, nesutikimą bendradarbiauti su kontroliuojančiomis institucijomis.

 Įstatyme siūlomi pakeitimai dėl gyvūnų veisimo. Numatoma pareiga gyvūnų veisėjams žymėti veisiamus gyvūnus ir juos registruoti Gyvūnų augintinių registro duomenų bazėje. Šioje bazėje numatoma pareiga veisėjams registruoti ir savo veiklą.

„Privalomą naminių gyvūnų žymėjimą, kaip svarbią gyvūnų apsaugos gerinimo priemonę, išsako gyvūnų globėjai ir jų teisių gynėjai, taip pat  Aplinkos apsaugos komitete apie poreikį žymėti veisiamus gyvūnus pasisakė ir policijos atstovas. Tai padėtų užkirsti kelią nelegaliai prekybai naminiais gyvūnais, griežčiau reglamentuotų gyvūnų veisimą, bet to, tai naudinga ir gyvūnų augintojams, nes būtų lengviau rasti pasiklydusius augintinius“, – komentavo Seimo narė.

Siūlomose įstatymo pataisose taip pat numatomi kiti gyvūnų laikymą, veisimą ir prekybą jais numatantys pakeitimai, kurie pateikti bendradarbiaujant su gyvūnų globėjais ir prieglaudų savininkais bei atsižvelgiant į kontroliuojančių institucijų viešai išsakytus pasiūlymus.

Įstatymo pataisų projektą taip pat pasirašė Seimo nariai Paulius Saudargas, Simonas Gentvilas, Linas Balsys ir Dovilė Šakalienė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite