VMarkus.lt nuotr.
Angle down Atgal

Šis keturiolikmetis užtikrino turtingą ateitį ne tik sau, bet ir savo tėvams

Visai neseniai jam sukako keturiolika. Bet šį berniuką pažįsta visa Didžioji Britanija ir jau vadina šiuolaikiniu vunderkindu bei „mažuoju Monet“. Vaikinukas išgarsėjo ne dėl gražių akių – jis iš tiesų turi išskirtinį talentą. Tokį išskirtinį, kad palyginimas su Monet – tai anaiptol ne pagyra, o užuomina, kad sulaukėme didžiojo impresionisto reinkarnacijos.

Sykį, prieš 10 metų, per vieną iš šeimos švenčių jis nutapė peizažą. Kjeronas Viljamsonas (Kieron Williamson) pradėjo piešti nesulaukęs nė penkerių. Daugumoje jo paveikslų vaizduojami Norfolko apylinkių kraštovaizdžiai, kur jis gyvena visą savo gyvenimą, taip pat Kornvolas, kur jis mėgsta poilsiauti. Matyt, keturiolikmetis iš tiesų stengiasi tapydamas savo paveikslus, nes šio moksleivio drobės jau nustulbino daugelį, – jo kūryba plačiai žinoma net Japonijoje, Jungtinėse Valstijose ir Vokietijoje.

Sulaukęs 8-erių dailininkas ėmėsi pardavinėti savo drobes aukcionuose. Būdamas 9-erių per pusvalandį jis pardavė 33 paveikslus už 235 tūkst. JAV dolerių. 23 jo darbai interneto pirkėjams buvo parduoti per 20 minučių už 360 tūkst. JAV dolerių. Taip pradinės meno mokyklos moksleivis sukaupė 2,2 mln. JAV dolerių turtą. Visos lėšos už parduotus kūrinius keliauja į berniuko asmeninę kompaniją „Kieron Williamson Ltd.“, kuriai vadovauja jo tėvai.

Pastaruoju metu K. Viljamsonas – vienas iš geriausiai apsirūpinusių vaikų Didžiojoje Britanijoje, be to, jis – vienas iš pačių žymiausių pasaulyje mažamečių dailininkų. Kainos už jaunojo genijaus kūrinius svyruoja nuo 3,5 tūkst. JAV dolerių už nedidelę akvarelę iki 30 tūkst. JAV dolerių už žiemos peizažą, kuris buvo nutapytas greta jo namų Norfolke.

Pirmieji Kjerono darbai pasirodė rinkoje 2009 metais. Tada 19 jo paveikslų buvo parduoti už 36 tūkst. JAV dolerių uždarame aukcione. Iš šių pinigų berniukas įsigijo naują namą sau ir savo tėvams, be to, investavo į kitų dailininkų kūrinius, tokių kaip anglų peizažisto Lorenso Stefeno Laurio (Laurence Stephen Lowry).

„Meno pasaulio žinovai tikina, kad šiemet jo darbai tapo kur kas geresni už pernykščius. Naujausios jo drobės tiesiog įspūdingos. Mes nedarome jam jokio spaudimo. Jis tiesiog piešia tada, kada jam to norisi“, – tikina tėvai.

Pardavimais besirūpinantis galerijos vadybininkas Adrianas Hilas (Adrian Hille) teigia: „Stebėjau, kaip jo meistriškumas išaugo, palyginti su praėjusiais metais. Regis, jis pasiekė naują meninį lygmenį.“

Kjeronas nebelanko mokyklos ir mokosi namie, kad galėtų labiau susikaupti tapybai. Jis lieja akvareles, tapo aliejiniais dažais ir mėgsta pastelines kreideles. Iš viso per savaitę sukuria iki šešių naujų darbų. Ir gerbėjai tiesiog rikiuojasi į eilę, laukdami naujų Kjerono Viljamsono kūrinių.

Greta kūrybinės saviraiškos Kjeroną, kaip ir daugelį bendraamžių, domina kompiuteriniai žaidimai ir futbolas.

VMarkus.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite