Buvusio policininko Gintaro Gasparavičiaus rankose - lygiai 1500 g sverianti bulvė.
Angle down Atgal

Širvintų rajono rekordo formaliai nesumušė, bet kas žino...

Širvintų mieste esančioje sodų bendrijoje „Širvinta“ sklypą turinti miesto gyventoja Regina Vitkūnienė nuo seno augina įvairias daržoves. Žinia, sodų bendrijoje labai neišsiplėsi, todėl išnaudojamas kiekvienas kvadratinis metras. Čia ir lysvės, ir šiltnamis, iš kur ant stalo tiekiamos pačių užsiaugintos daržovės.

Širvintų mieste esančioje sodų bendrijoje „Širvinta“ sklypą turinti miesto gyventoja Regina Vitkūnienė nuo seno augina įvairias daržoves. Žinia, sodų bendrijoje labai neišsiplėsi, todėl išnaudojamas kiekvienas kvadratinis metras. Čia ir lysvės, ir šiltnamis, iš kur ant stalo tiekiamos pačių užsiaugintos daržovės.

Sodų bendrijoje Regina kasmet pasisodina ir bulvių, o žemę prieš tai pagerina iš grybyno atvežtu humusu. Sako, išauga ir nemažai pievagrybių, tačiau šie bent jau Reginos žento nedžiugina. Jis prisipažįsta mėgstantis grybus, bet pievagrybių – kažkodėl ne.

Kaip nustebo Regina, kai praėjusią savaitę nuėjusi pasikasti bulvių, iškasė tikrą „monstrą“. Gintaras Gasparavičius vartė rankose didžiulę bulvę, galimai – „Vineta“ veislės, ir svarstė, ką gi galima joje pastebėti. Gal žmogų, gal kokį gyvūną... Lyg ir rankos ar kojos yra, lyg ir nosis štai išaugusi, o kitaip pavertus – dar kai ką galima įžvelgti...

– Lyg tyčia perskaitėme laikraštyje, kad Čiobiškio seniūnijoje išaugo kilograminė bulvė. Pasvėrėme savą – ogi lygiai 1,5 kg!. Kaip nupjauta, gramas į gramą, – stebisi tvirtu stotu pasižymintis buvęs policininkas ir juokauja, kad ši bulvė, ko gero, išaugo specialiai jo pietums.

Priminsime, kad 2000 metais agentūra „Factum“ užregistravo, jog Klaipėdos rajone buvo užauginta 1,814 kg svorio bulvė. Ji sumušė 8 metus gyvavusį rekordą, kurį prieš tai pasiekė Robertas Liutkevičius iš Širvintų rajono Aleksandravos vienkiemio. Roberto bulvė svėrė 1,525 kg, buvo 23,5 cm ilgio, 49 cm ir 37,3 cm apimties storiausiose vietose. Nors Reginos darže išaugusi 1500 g bulvė nesumušė Širvintų rajono rekordo, 26 g, kurių trūko iki naujo rajono rekordo, beveik nieko nereiškia. O ir Gintaras sako, kad bulvę pasvėrė ne iš karto ją iškasus, o tik po kiek laiko. Gal tie keliasdešimt gramų per tas dienas ir „nudžiuvo“...

O štai Ramunė Andriuškevičiūtė „Širvintų krašto“ direktorei Odetai Bagdžiūnei papasakojo, kad Kamaikos viensėdyje (Čiobiškio seniūnija) šįmet 3 a plote augino bulves. Jos užauga didelės ir gardžios, bet kad taip būtų, „tenka pridėti rankas“, ravėti, kad bulvienojų neužgožtų žolė. O kai prižiūri, nepuola ir „visokie koloradai, kaip įprastai būna“. Dažnai keičia bulvių sėklą, nes jei bus sena, tai nieko gero nesitikėk. Be to, reikia parinkti lengvą dirvožemį, kad bulvės gerai augtų ir būtų geras derlius. Ramunė sakė, kad jokių trąšų nenaudoja. Bulvėms patinka keičiama žemė, tad kasmet keičia plotus. „Kai ateina bulviakasis ir matai, kad toks bulvių derlius, tada labai džiugina,“ - teigė Ramunė.

Ji taip pat papasakojo, kad nufotografavo kelias bulves, šįmet išaugusias jų darže Kamaikoje. Viena „bulvytė“ svėrė 750 g, kitos - po 600 g. Į didelį krepšį tilpo tik 7 bulvės. „Gera žemė myli bulves“.

Gintaras Bielskis

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite