Angle down Atgal

Širdį veriančios istorijos jaunimui

Šandien internetinis knygynas Knygų klubas (www.knyguklubas.lt) dalinasi „Alma Littera“ leidyklos išleistų knygų jaunimui rekomendacijomis vasarai. Leidykla pristato 3 širdį veriančias istorijas.

Renia Spiegel, Renios dienoraštis

Knyga patiks Anos Frank ir tikrų istorijų gerbėjams, kuriems patiko knygos Bekraštė stepė“, „Bent kartą. Renia savo dienoraštį pradėjo rašyti 1939 m. Prasidėjus karui, jai buvo vos penkiolika metų. Renia kartu su seserimi ji gyveno pas senelius Peremislyje. Norėdama išvengti naktinių bombardavimų, ji bando bėgti iš Peremislio. Mergaitė stebi kitų žydų šeimų dingimus, bet galiausiai pati tampa geto sukūrimo liudininke. Knygoje vaizduojama Renios kasdienybė okupavus sovietams, vėliau – vokiečiams, jausmai įsimylėjus Zigmuntą, gyvenimas gete. Nepaisant karo tragedijos, Renia ir Zigmuntas dalijasi pirmuoju bučiniu likus kelioms valandoms iki nacių įsiveržimo į jų miestą. Dienoraštis buvo pildomas iki paskutinių Renia gyvenimo dienų, kai praėjus vos mėnesiui po jos aštuonioliktojo gimtadienio mergina buvo nušauta gestapininkų Peremislio gatvėse...

Juno Dawson, Mėsos turgus (nematomas modelių gyvenimas)

Tai knyga apie merginą, kurios gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, kai ją pastebi mados pasaulio atstovas. Nors iki to lemtingo susitikimo liesa, išstypusi, berniukiškos išvaizdos ir savęs nekenčianti mergina buvo eilinė mergina iš Londono. Lemtingą klausimą, apvertusį visą gyvenimą: „Ar esi kada dirbusi modeliu?“, Jana išgirdo atrakcionų parke, kai ją užkalbina modelių paieškų skyriaus vadovas. Netikėdama savo sėkme ir galimybe būti pasauliniu reklamų veidu, mergina pamažu įsisuka į aukštosios mados sūkurį: bendrauja su mados ikonomis, garsiais modeliais, dalyvauja vakarėliuose, fotografuojasi mados žurnalų viršeliams. Deja, tačiau mados pasaulyje po šlove, prabanga ir blizgesiu slepiasi melas, konkurencija, grumtynės dėl išlikimo. Kiekviename jaunos mergaitės žingsnyje tyko pavojingi žmonės, kurie, rodos, tik ir laukia progos, kada galės pasinaudoti patirties stokojančia, šviežia „mėsa“. Knyga atskleidžia karčią tiesą, kad kuo aukščiau kyli, tuo skaudžiau krinti. Tačiau Jana nėra tokia silpna, kaip gali atrodyti, mergina ryžtasi kilti į kovą su garsiu fotografu Lukasu, kuris apkartino daugybės merginų gyvenimą.

John Green, Dėl mūsų likimo žvaigždės kaltos

Šešiolikmetė Heizelė ir septyniolikmetis Ogastas susipažino sunkiomis ligomis sergančių vaikų Tarpusavio paramos grupėje. Jaunuoliai turi daug svajonių, tačiau liga (o gal žvaigždės) patvarko savaip. Per trumpą kartu jiems skirtą laiką abu ieško ir randa atsakymus į begalę klausimų apie gyvenimą, meilę ir mirtį. Šis nuostabus pasakojimas yra nepertraukiamas juoko pro ašaras pliūpsnis, persmelktas neįtikimai skaidrios ir guodžiančios šviesos. Pagal šią knygą yra sukurtas ir filmas.

Rekomenduojamų knygų ir kitų puikių pasiūlymų ieškokite internetiniame knygyne Knygų klubas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite