Angle down Atgal

Singapūre – naktį šviečiančio tako projektas

Kad Singapūras garsėja dėl savo novatoriškumo, mažai ką bestebina, bet pasigrožėti miestu ir jame įgyvendintomis idėjomis vis įdomu.

Miestas-valstybė, įsikūrusi saloje Pietryčių Azijoje, jau kelis kartus buvo įvertinta novatoriškiausia Azijos šalimi, o dabar plečia inovacijų ribas, pristatydama tamsoje spindintį taką, naktį pagerinantį saugumą ir matomumą.

400 m takas yra daugeliui pažįstamas kaip geležinkelio koridorius, padalintas į keturias dalis, padengtas įvairiomis medžiagomis: smulkiu žvyru, žvyru ir žole, akytu betonu ir natūraliomis, netoksiškomis šviesiai žaliomis mineralinėmis medžiagomis.

Pastarosios per dieną sugeria UV spindulius ir padeda keliui švytėti naktį. Kol kas skirtingos paviršiaus medžiagos yra išbandomos, siekiant nustatyti, kuri iš jų yra populiariausia, o visuomenė yra kviečiama pateikti atsiliepimus apie projektą.

Tyrimas skirtas nustatyti, kokia paviršiaus medžiaga geriausiai užtikrina tako saugumą ir atsparumą. Bandomasis ruožas yra gana trumpas – kol kas tik
100 m ilgio, bet jei ši idėja bus įvertinta teigiamai, planuojama įgyvendinti 24 km ilgio šviečiančio geležinkelio koridoriaus projektą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite