Angle down Atgal

Šimtmečio ąžuolai – kelionė aplink Lietuvą

Šiemet Lietuva mini valstybės atkūrimo šimtmetį, taigi Žemės ūkio ministerija šiais jubiliejiniais metais ketina apdovanoti bendruomenes ir labiausiai nusipelniusius jų narius. Liepos 1 d. Vaškuose, (Pasvalio raj.) įvyko pirmas iš 10 renginių, kuriame buvo pagerbti Šimtmečio nominacijose nugalėję žmones.

„Norėčiau Jus ne tik pasveikinti, bet ir padėkoti už nuoširdų darbą, už Jūsų indėlį į Lietuvos kaimo gerovę. Tik Jūsų pastangų dėka mūsų regionai tampa vis stipresni. Būtent todėl Žemės ūkio ministerija nori kiekvienam įteikti po ąžuolą – stiprybės simbolį. Kaip žinote, Stelmužės ąžuolas mena daugelį Lietuvos istorijos laikotarpių. Tai mūsų tautos dvasinės stiprybės simbolis, kuris niekada nedings – šio ypatingo ąžuolo palikuonis ministerija dovanoja Lietuvai jos gimtadienio proga. Kviečiame visus būti ąžuolais – įleisti savo šaknis čia, Lietuvoje, čia augti ir stiprėti,“ – linkėjimus nuo žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio perdavė jo patarėja Leokadija Počikovska.

Projektą inicijavusios Žemės ūkio ministerijos tikslas – pagerbiant ir apdovanojant labiausiai valstybei nusipelniusius ir šimtametes tradicijas išlaikiusius bendruomenių narius, asmenis, idėjas, iniciatyvas, akcijas bei organizacijas visuose šalies regionuose paminėti atkurtos Lietuvos pirmąjį šimtmetį. Šiuo projektu siekiama įprasminti jų šimtmečio darbus ir pasiekimus, stiprinančius laisvą Lietuvą.

Net 150 bendruomenių narių, projektų ar objektų už nuopelnus bus apdovanoti ypatingomis dovanomis – stelmužiukais, kurie yra tikri Stelmužės ąžuolo palikuonys. Ąžuolas – Lietuvos istorijos neatsiejamas objektas. Mažieji stelmužiukai – tautos dvasinės stiprybės simboliai – užauginti Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Miškų instituto Miško augalų biotechnologijų laboratorijoje in vitro kultūroje.

Pirmojo renginio nugalėtojai:

1. Šiekštininkų bendruomenė – Šimtmečio linksmiausieji.

2. Stasė Belskienė – Šimtmečio mokytojas.

3. Klebonas Leonas Linda – Šimtmečio mokytojas.

4. Tradicinių amatų centras Panevėžio rajone Upytės kaime – Šimtmečio amatų puoselėtojas.

5. Daujėnų krašto bendruomenė - Šimtmečio tautiškiausia bendruomenė.

6. Jovitos Barolienės organizuota pilietinė akcija „Tautinio nepriklausomybės šaliko mezgimas“ – Šimtmečio projektas.

7. Šilų bendruomenė – Šimtmečio projektas.

8. Justas Vasiliauskas – Jauniausias šimtmečio lyderis.

9. Ingrida Grigelionienė – Jauniausias šimtmečio lyderis.

10. Stasys Butkus – „Už pagalbą ir gerą žodį“.

11. Šukionių bendruomenė – „Už tai, kas sena, atrasta naujai“.

12. Miežiškių eglutės žaisliukų muziejus – Regiono šimtmečio palikimas.

13. Vaida Gailiūnienė – Šimtmečio dovana.

14. Juozas Jarašiūnas – Šimtmečio dovana.

15. Virgilija Stonytė – Šimtmečio dovana.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite