Angle down Atgal

Šimonytės džiazmenai

Rimvydas VALATKA

Kandidatai į Vyriausybę aiškūs. Jei lygintume su nueinančia Vyriausybe, tai nėr ko lyginti. Kaip sakytų krepšinio komentatoriai, popieriuje sudėtis atrodo fantastiškai. Ministrų sąraše visai nėra J. Narkevičiaus ir R. Tamašunienės kalibro ministrų, kurie labai tiko Gitanui Nausėdai.
 

Tai bus juokinga, jeigu prasidės trepsėjimai, norint pasirodyti, kad Prezidentas labai ryžtingai čia brauko kandidatūras, pvz., kandidato į sveikatos apsaugos ministrus A. Dulkio. Buvusio valstybės kontrolieriaus, kurio antrą kadenciją užbanino Prezidentas, – ypač puikus Šimonytės pasirinkimas. Geresnio ministro sugalvoti neįmanoma. Tikras valstybininkas.

Perfrazuojant garsiąją Prancūzijos prezidento G. Clemanceau sentenciją apie kariškius ir karą, sveikatos apsauga yra pernelyg rimtas reikalas, kad jį būtų galima patikėti dar vienam Kauno klano pasiųstam daktarėliui.

Štai čia turbūt ir slypi spąstai. Kaip į tai sureaguos smulkus kerštininkas Aukštas ir Gražus. Dulkys aiškiai ne Nausėdos gimtadienių žmogus. Bus įdomu pažiūrėti, kaip Prezidentas raitysis iš gaidžio.

Puikus ir teisingumo ministro pasirinkimas – E. Dobrovolska. Lietuvos lenkė, tikra Lietuvos patriotė, absoliutus kontrastas tomaševskiniams Narkevičiui ir Tamašunienei.

Bet įdomiausias momentas – užsienio reikalų ministras G. Landsbergis. Ne todėl, kad blogas pasirinkimas. Manau, kad geras. Bet, turint tokią mizerišką Seimo daugumą, išleisti didžiausios frakcijos lyderį 250 dienų į užsienį, ką aš žinau? Bravūra turbūt. Ne tik nuolat vienu balsu salėj mažiau, bet ir frakcija gali pasklisti, kaip tos Grigo bitės. Ypač prasidėjus nesėkmėms, krizėms, o jų juk bus.

Ar Šimonytės kabinetas toks jau be trūkumų?

Nieko panašaus. Kaip sakė nueidamas nuo scenos S. Skvernelis, su tokia komanda jis niekada neplauktų. Vadinasi, vienas trūkumas jau aiškus – politinių bailių ir lizinginių veikėjų šitas kabineto sąrašas neįtikina.

Trūkumų yra ir daugiau. Štai jums dar 13 Šimonytės ministrų kabineto narių trūkumai, išrišti po premjero propagandinės klišės frazės, kad ko iš to kabineto norėti, jei viena galima ministrė yra tokia jauna, kad net neatsimena pasaulinės ekonominės krizės.

Bet apie viską iš eilės.

Šimonytė ir jos ministrai nėra dirbę policijoje. Šimonytė ir jos ministrai neturi jokios darbo kolchoze-pirmūne patirties. Šimonytė ir jos ministrai nėra meldęsi ant Naisių piliakalnio.
Šimonytė ir jos ministrai neturi lizinginės patirties būti išnuomotiems per „Agrokoncerną“.

Šimonytė ir jos ministrai nėra skaitę A. Gudaičio-Guzevičiaus „Kalvio Ignoto teisybės“. Šimonytė ir jos ministrai neatitinka Prezidento Nausėdos gimtadieniams Daukanto a. rūmuose dress ir kitokio kodo. O negi norėtumėte, kad Prezidentas puotautų su jam nemielais žmonėmis?

Šimonytė ir jos ministrai nėra plėšę vyno reklamų iš gliancinių žurnalų. Šimonytė ir jos ministrai nėra gyvenę Seimo viešbutyje ir perleidę jo savo vaikams. Net nėra išėję baliavoti tuo metu, kai Seime reikėjo priimti rezoliuciją, smerkiančią diktatoriaus Lukašenkos terorizmą prieš savo tautą.
Šimonytė ir jos ministrai neprisimena ir net nesupranta, kad tai Landsbergis sugriovė kolchozus ir naisią sovietinę pramonę. Šimonytė ir jos ministrai, išskyrus būsimąją vidaus reikalų ministrę, konservatorę A. Bilotaitę, neturi ir niekada nenešiojo tautinio kostiumo, naginių (čempių) ir bryliaus. Šimonytė ir jos ministrai neturi medžioklės su lankais patirties.

Vienintelis kriterijus, pagal kurį Šimonytės ministrai gal ir galėtų būti ministrais, yra tai, kad ministerijose, kaip kažkada šviesų prezidentūros rytojų skelbė lizinginis premjeras, nuo advento ketverius metus krykštaus vaikai.

Bloga bus naujoji Vyriausybė, labai bloga.

comment Skaitytojų komentarai (3)

Taip pat skaitykite