Mariaus Morkevičiaus, ELTA nuotr., Sauliaus Stasiūno, Rolando Parafinavičiaus, Seržo Staponkaus nuotraukos.
Angle down Atgal

Simbolika: po 31 metų savo laisvės – į Laisvės kelią už Baltarusiją

Dabar kaip niekada prisimename - kaip gerai, kad esame laisvi. Rugpjūčio 23-ąją, minėdami 31-ąsias Baltijos kelio metines, atkartojome vienybės idėją. Tik šį kartą ne už save, už kaimynus, kurie bunda.

Idėją stoti į legendinę gyvą grandinę paskleidė žurnalistas, laidų vedėjas Andrius Tapinas. Tik šįkart ne už Lietuvos, o už kaimyninės Baltarusijos laisvę.

„Prieš 31 metus mūsų tėvai ir seneliai padarė neįtikėtiną dalyką – sujungė tris Baltijos šalis į vieną gyvą grandinę, į Baltijos kelią, ir sovietinei diktatūrai pasakė – viskas, dabar mūsų laikas, mūsų teisė, mūsų laisvė. Mes skaitėm apie tai, žiūrėjom, klausėm ir pavydėjom. Šiandien, už keliasdešimties kilometrų nuo Lietuvos, mūsų istoriniai ir likimo broliai ir seserys pakilo grumtis dėl savo laisvės. Turim progą padėti jiems, parodyti, kad kovoje dėl laisvės Lietuva ir Baltarusija yra vieningos kaip taip buvo LDK laikais. Ši idėja jau sklandė socialinėje erdvėje, nesisavinu jos autorystės, bet geros mintys atranda dirvą“, - apie idėją pranešė A. Tapinas.

Žinia ėmė sklisti žaibiškai ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Ir taip sekmadienio vakarą nuo Katedros aikštės Vilniuje iki valstybinės sienos su Baltarusija nusidriekė Laisvės kelias, parodęs kaimynams, kad jie ne vieni.

Iš kitų Lietuvos miestų autobusais gyventojai vyko stoti į gyvą grandinę, o pasilikę savuose miestuose rinkosi aikštėse, gatvėse ar paplūdimiuose ir čia siuntė kaimynams stiprybę.

„Kelios minutės vienybės ir euforija, paliekanti neišdildomą įspūdį“, - emocijomis dalijosi šiaulietis Saulius Stasiūnas.

Pats idėjos organizatorius Andrius Tapinas taip pat neslėpė jautrių emocijų.

„Emocijos dar burbuliuoja, net nesitikėjau, kad bus toks gumulas gerklėje giedant mūsų himną ir klausantis baltarusių Pohonios. Galvojant apie tai, į kokią kovą pakilo mūsų kaimynai. Ir žvelgiant į tarsi piktą musę ratus aplink sieną sukantį režimo helikopterį. Stojant į gyvą grandinę ir tarsi elektros šoku jaučiant kiekvieną ranką nuo Medininkų iki Katedros. Matant dainas dainuojančius senukus, kurie tikrai buvo Baltijos kelyje, ir kuriems rieda ašaros išėjus gal į paskutinį savo žygį.

Ir matant vaikus, kuriems tėvai išsaugos ir po daugelio metų parodys tas nuotraukas, kaip mums rodė mūsų tėvai ir seneliai. 50 000 mūsų išėjom į Laisvės kelią dėl Baltarusijos, bet ir dėl savęs pačių - mums to reikėjo. Labai reikėjo“, - rašo A. Tapinas.

 

Sekmadienio vakarą ir šiauliečiai minėti Baltijos kelio dieną rinkosi Prisikėlimo aikštėje. Čia vyko tiesioginė akcijos „Laisvės kelias | Vilnius – Baltarusija“ transliacija bei šventinis minėjimo koncertas.

Šiaulių miesto žmonės ne tik pasidžiaugė prieš 31 metus iškovota laisve ir nepriklausomybe, bet ir prisijungė prie Vilniuje vykusios solidarumo akcijos, palaikančios Baltarusiją.

Taip pat skaitykite: Minėdami Baltijos kelio dieną šiauliečiai palaikė Baltarusiją

L. Linkevičius: „Laisvės kelias“ siunčia kelias svarbias žinutes tiek baltarusių tautai, tiek tarptautinei bendruomenei

Solidarizuojantis su baltarusiais, nuo Katedros iki pasienio nusidriekė įspūdingas „Laisvės kelias“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite