Angle down Atgal

Šilumos siurblys ar kieto kuro katilas?

Lietuviškas klimatas skatina įvertinti įvairias namų apšildymo sistemas ir pasirinkti tą, kuri Jums labiausiai tinka. Ilgus metus karaliavę kieto kuro katilai tampa vis labiau pamirštami, kadangi žmonės renkasi sistemas, kurios ne tokios lepios, kur kas saugesnės, juolab, yra draugiškesnės gamtai. Tai yra šilumos siurbliai, kurių tipų pasirinkimas – platus.

Visgi, kai kuriems reikia juodu ant balto surašyti, kodėl šilumos siurbliai yra geriau nei kieto kuro katilai. Būtent tai ir padarysime šiame straipsnyje. Tikime, kad tai Jums padės paprasčiau apsispręsti dėl pasirinkimo.

· Kaina

Vertinant kainos niuansai gali atrodyti, kad kieto kuro katilai yra kur kas geresnis pasirinkimas. Visgi, jie yra pigesni tik tokiu atveju, jeigu žiūrima paviršutiniškai. Paprasčiausiai šilumos siurbliai kainuoja daugiau juos perkant, tačiau vėliau jų išlaikymas - labai pigus. Naudojant namuose šilumos siurblius galima sutaupyti net iki 70-ies procentų energijos, kuri būtų skirta kieto kuro katilo veikimui. Taigi, gana greitai inovatyvi įranga atsiperka ir žmogus finansiškai laimi.

· Ekologija

Šilumos siurbliai yra ekologiškas pasirinkimas, tad jeigu norite gyventi draugiškai su gamta – tokiu atveju rinkitės šias sistemas. Tuo tarpu kieto kuro katilai, deginant žaliavas, išskiria CO2, kuris kenkia ir gamtai, ir tuo pačiu mums. Jeigu norite gyventi draugiškai su gamta, tokiu atveju siūlome rinktis inovatyvias, šiuolaikinio žmogaus poreikiams sukurtas sistemas.

· Valdymas

Vėlgi, ieškantiems paprastumo ir paprasto valdymo – turėtų rinktis siurblius, kurie jie nereikalauja priežiūros, veikia automatiškai, vos vieno mygtuko paspaudimų. Visi, kurie degina kurą – žino, kiek daug tai reikalauja laiko ir tikrai ne kiekvienas moka užkurti pečių. Nors rinkoje atsiranda vis inovatyvesnių kieto kuro katilų tačiau jie nei iš tolo neatperka šilumos siurblių, kurie veikia paprastai, švariai, be žmogaus pagalbos.

· Saugumas

Kiekvienais metais šildymo sezono periodu per žinias galima išskirti pasakojimus, kai netvarkinga namų apšildymo sistema iššaukė gaisrą. Tai yra labai baisu. Dažnai kenčia ne tik namai, tačiau ir žmonės. Štai todėl norintys gyventi saugiau – turėtų namuose integruoti šilumos siurblius, kurie suteiks Jūsų kasdienybei ne tik daugiau komforto, tačiau ir saugumo.

· Įrangos dydis

Nepamirškime ir to, kad šilumos siurbliai yra maži, jų integracija yra paprasta, tai puikus pasirinkimas nedidelės kvadratūros namuose. Tuo tarpu kieto kuro katilai reikalauja vietos, jiems dažnai reikalingi rūsiai ir t.t. Sutaupysite ne tik išlaikymo metu, tačiau ir todėl, kad nereikės įrengti specialios patalpos didelei sistemai.

Ieškodamas Jums labiausiai tinkamo siurblio taip pat nepamirškite įvertinti to, kad šiuo metu tipų pasirinkimas yra labai platus, tad reikia palyginti kuo daugiau skirtingų variantų, kad pavyktų rasti tai, kas labiausiai tinka Jums ir Jūsų namams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite