Angle down Atgal

Šiltojo sezono aktualijos: kaip išsirinkti vejos robotus?

Prasidėjus vasarai, vienas iš svarbiausių kiemo darbų – vejos priežiūra. Atostogaujant, keliaujant ir kitaip aktyviai leidžiant laisvalaikį, ne visada lieka laiko nepriekaištingam vejos šienavimui. O galbūt gyvenate toli nuo sodybos ir ne visada randate laiko laiku nuvykti susitvarkyti aplinkos? Čia į pagalbą skuba išmanieji vejos robotai. Per pastaruosius keletą metų išpopuliarėjusios šių prietaisų technologijos paverčia juos nepakeičiamais pagalbininkais, prižiūrint kiemą. Tad kaip išsirinkti robotuką, kad jis išpildytų visus jūsų lūkesčius?

Kokios yra svarbiausios techninės savybės?

Parduotuvės klientams siūlo itin platų vejos robotų pasirinkimą. Šių prietaisų modeliai gali būti pritaikomi skirtingiems plotams, reljefams ir panašiai. Todėl, renkantis vejos robotą, svarbiausia atkreipti dėmesį į:

  • Vejos plotas ir reljefas. Prieš įsigyjant robotą, būtina numatyti, kokį plotą reikės šienauti. Nedidelius, t. y. iki 6 arų, plotus įveiks ir mažiau galios turintys robotukai. Štai didesniems vejos plotams reikės daugiau galios. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į esantį žemės paviršių – ar reikės vejos roboto, pritaikyto pjauti lygiose pievose, ar kalvotose, nelygiose vejose? Nuo to priklausys, koks modelis bus tinkamiausias.
  • Baterijos galia. Tai vienas svarbiausių aspektų, renkantis robotą. Nors norisi sutaupyti ir negąsdina trumpesnis baterijos veikimas, vis dėlto verta apgalvoti, kaip robotas dirbs realybėje. Pavyzdžiui, jeigu vejos roboto baterija veikia iki valandos, tuomet jis apie 40 minučių pjaus veją, o apie 15 minučių važiuos iki įkrovimo stotelės. Dažniausiai robotai suprogramuoti taip, kad pasilieka šiek tiek daugiau nei 20 procentų baterijos grįžimui iki įkrovimo stotelės. Todėl toks prietaisas veją pjaus ilgiau ir dažniau krausis. Vieni populiariausių pasirinkimų – vejos robotai, kurių baterija veikia 2–4 valandas.
  • Galia ir peilių dydis. Yra žinoma, kad didesnė galia lemia geresnį robotuko darbą, didesnę galimybę sklandžiai nupjauti aukštesnę, tankesnę žolę. Toks prietaisas geriau įveiks kiemo nelygumus, neužstrigs, pjaudamas didesnius žolės kupstus, taip pat rečiau užstrigs sunkiau pravažiuojamose vietose. Atitinkamai didesni peiliai aprėps didesnį plotą vejos, dėl to bus greičiau šienaujama erdvė.

Vejos robotai ir išmaniosios technologijos

Išmaniosios technologijos nuolat tobulėja, ne išimtis ir vejapjovės. Šiuolaikiniai robotai gali būti valdomi net mobiliaisiais telefonais. Taip pat labai svarbi GPS funkcija. Ją naudojant, vejapjovė atpažins kliūtis ir sėkmingai jas apvažiuos. Dėl GPS funkcijos visada galėsite telefone matyti ir žinoti, kurioje vietoje šiuo metu dirba jūsų robotas. Tai ypač naudinga funkcija didelių erdvių savininkams, nes jei robotas būtų pavogtas ir išneštas už sklypo ribų, jis tiesiog nustotų veikti. Tai reiškia, kad kitoje vietoje šis prietaisas taptų bevertis.

Išmaniosios technologijos paverčia vejos robotą itin funkcionaliu daiktu. Viena iš komfortą ir patogumą suteikiančių funkcijų – lietaus atpažinimas. Nors dauguma prietaisų nebijo lietaus ir gali našiai dirbti bet kokiu oru, tačiau per didelė drėgmė šienavimo metu gali kelti žalą vejos grožiui. Todėl lietaus atpažinimo funkciją turintys vejos robotai gali identifikuoti prasidėjusius kritulius, grįžti į įkrovimo stotelę. Pasibaigus liūčiai, robotas sėkmingai vėl grįžta ten, kur baigė savo darbus.

Taigi, turėti idealiai prižiūrėtą veją nebėra tik nepasiekiama fantazija ar juodas ir sunkus darbas. Naudojant išmaniąsias vejapjoves, galima suderinti grožį, poilsį ir idealiai sutvarkytą aplinką.

Remiamas turinys.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite