Angle down Atgal

Šiemet į aukštąsias mokyklas priimta beveik 19 tūkstančių pirmakursių

Šiais metais į aukštąsias mokyklas priima beveik 19 tūkst. pirmakursių, užimtos praktiškai visos valstybės finansuojamos vietos, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Pasibaigus papildomam priėmimui, paaiškėjo, kad naujus mokslo metus universitetuose ir kolegijose pradės 18 tūkst. 769 pirmakursiai. Du trečdaliai jų – 12 tūkst. 560 – gaus valstybės finansavimą studijoms.

Universitetuose stojantieji sudarė 10 tūkst. 579 studijų sutartis, iš jų beveik 80 proc. (8350) gavo valstybės finansavimą studijoms, kolegijose – 8190 sutarčių, iš jų daugiau nei pusė (4210) už mokslą nemokės.

Anot ministerijos, galutiniai bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatai rodo, kad užimta 99 proc. valstybės studijoms numatytų vietų, tai yra 17 procentinių punktų daugiau, nei pernai, kai užimta 82 proc. suplanuotų vietų. 

„Mūsų tikslas skiriant valstybės finansavimą studijoms buvo neplanuoti tuščių vietų, tad šiemetinio priėmimo rezultatai džiugina“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas. 

Bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas duomenimis, augo ir įstojusiųjų į valstybės finansuojamas vietas konkursiniai balai: universitetuose vidutinis konkursinis balas šiemet siekia 7,73, kolegijose – 6,06. Praėjusiais metais jis atitinkamai buvo 7,56 ir 6,03.

Daugiau – 989 – pirmakursių priimta ir į pedagogines studijas. Pernai jų buvo 901. Daugiausia būsimų pedagogų pasirinko vaikystės pedagogikos, mokomojo dalyko ir pradinio ugdymo studijas.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite