Angle down Atgal

Šiemet festivalis „Vizijos“ tapo konkursu

Praėjusį sekmadienį, spalio 4 d., Marijampolės kultūros centre vyko didžiulis renginys – tradicinis šokio festivalis „Vizijos“. Pašokti, parodyti savo sugebėjimus šioje srityje atvyko net 24 mėgėjų šokio kolektyvai, kuriuose šoko apie 500 vaikų ir jaunuolių. Šokėjėliai rinkosi iš visos šalies – Druskininkų, Alytaus, Vilkaviškio, Kybartų, Kauno, Vilniaus ir net Rokiškio. Vietinių kolektyvų iš Marijampolės šiemet dalyvavo šeši.

Šių metų festivalis turėjo ir naujų spalvų – buvo edukacinis ir pirmą kartą tapo konkursu. „Vizijos“ šiemet buvo trijų dalių: pirmiausia vyko mokymai, paskui pasirodė augantys mūsų savivaldybės ir visos šalies vaikų kolektyvai, o antroje dalyje spalio 11 d. bus parodomas profesionalaus šokio teatras, taip auginant žiūrovų ir jaunųjų šokėjų skonį, ir dar bus vedami profesionalų seminarai. Iš viso šių metų edukaciniame festivalyje bus 6 seminarai, kuriuose galės dalyvauti visi norintys mokytis šokio meno šokėjai. Seminarus ves šokio profesionalai. Pirmą kartą festivalis „Vizijos“ buvo tapęs edukaciniu 2018 metais.

Kaip „Suvalkiečiui“ papasakojo festivalio organizatorė šokio pedagogė Daina Misiukevičienė, sudėtinga parengti edukacinę programą, susikviesti menininkus, bet tai labai naudinga šokėjams ir vadovams – pasimokyti, sužinoti ką nors naujo. O draugišku konkursu festivalis paverstas dėl to, kad šiandieniniai vaikai labai nori pasivaržyti, pakonkuruoti, jiems tik festivalis jau neatrodo viliojantis.

Solidžią komisiją šių metų konkurse-festivalyje „Vizijose“ sudarė Alytaus šokio studijos „Aušrinė“ vadovė Aušra Saulevičiūtė, pernykščio televizijos projekto „Lietuvos talentai“ nugalėtojas šokėjas Edgaras Kerpė ir šokėja, choreografė, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos šiuolaikinio šokio mokytoja Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė.

Pirmųjų vietų šį kartą buvo daug, nes kolektyvai suskirstyti į daugybę kategorijų – šiuolaikinio, gatvės, šou gatvės, pop, charakterinio, pramoginio šokio kategorijas. Kai kuriose kategorijose būta ir vos po vieną kolektyvą, bet kitose varžėsi ir net po penkis. Net keturi „Grand prix“ buvo išdalinti kolektyvams: tris laimėjo kauniečiai, o ketvirtą – kolektyvas iš Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro „Fresko“ ( vadovė Eglė Kaminskienė).

Šokio pedagogė D. Misiukevičienė labai džiaugėsi, kad ruošti šį didžiulį renginį jai padeda dukra šokėja Eglė Misiukevičiūtė. Sakė be jos pagalbos nesusidorotų su organizaciniu krūviu. „Jei ne ji, viena nebūčiau paruošusi – reikėjo parašyti projektą, sudaryti daugybę sutarčių. Tiesa, pirminiame projekto variante buvo ir pasaulinė šokio žvaigždė iš Holivudo, deja, koronavirusas visus planus sugriovė... Visada į „Vizijas“ būdavo kviečiama svečių iš užsienio – buvo atvykę lenkai, bulgarai, vokiečiai, latviai“, – sakė D. Misiukevičienė, pabrėžusi, kad visada padeda jos šokių kolektyvo „Arabeskas“ merginos, bet labai praverstų daugiau pagalbininkų.

Didelis darbas pasiruošti tokiam renginiui pradedamas dar prieš metus, o festivalis rengiamas tik kas antri metai, nes dviejų žmonių komandai tai daryti kasmet – per sunki užduotis.

Edukaciniame šokio festivalyje-konkurse „Vizijos 2020“ pasirodė „Lietuvos talentų“ 2019 m. nugalėtojas gatvės šokių šokėjas E. Kerpė, kuris ne tik vertino kaip komisijos narys, bet ir pats pašoko. Šoko Alytaus „Aušrinės“ kolektyvo atstovės Deimantė ir Tėja, užėmusios II vietą „Lietuvos talentuose“, ir talentinga šokėja Ieva Navickaitė – aukšto lygio atlikėja profesionalė, kuri mokėsi Kalifornijoje, o dėl pandemijos šiuo metu yra grįžusi į Lietuvą. I. Navickaitė yra kylanti žvaigždė, jos modernusis šokis buvo įspūdingas, aukščiausio lygio ir tikrai buvo labai vertinga jauniesiems šokėjams pamatyti tokio lygio meną.

Taigi festivalio-konkurso tęsinys dar laukia spalio 11 d. – žiūrovai turės galimybė pamatyti profesionalųjį šokį – tai Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis „Norėčiau būt paparčio žiedu“.

 

Loretos AKELIENĖS nuotrauka

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite