Angle down Atgal

Siekiant sumažinti srautus į ligonines, ilgąjį savaitgalį veiks dalis poliklinikų

Siekiant sumažinti pacientų srautus į skubiosios pagalbos skyrius ligoninėse, per ilgąjį savaitgalį šalyje veiks dalis poliklinikų, privačių šeimos medicinos centrų, mobilieji punktai, nurodo Svekatos apsaugos ministerija.

„Savivaldybėje veiks bent viena šeimos medicinos paslaugas teikianti įstaiga, kuri per dieną dirbs keturias valandas tiesioginio kontakto būdu ir keturias valandas nuotoliniu būdu. Savivaldybės tam pasitelks personalą tiek iš viešųjų, tiek iš privačių įstaigų“, – teigia SAM.

Pasak jos, savivaldybės paskirtoje įstaigoje šeimos medicinos paslaugos bus teikiamos visiems prie savivaldybės teritorijoje esančių pirminių sveikatos priežiūros įstaigų prisirašiusiems gyventojams.

Be to, ilgąjį savaitgalį mobilios komandos vyks pas COVID-19 sergančius rizikos grupei priklausančius žmones – nėščiąsias, vyresnius nei 65-erių metų senjorus, lėtinėmis ligomis sergančius žmones.

Vėlinių ir Visų Šventųjų savaitgalį dirbs ir asmens sveikatos priežiūros įstaigos, atliekančios COVID-19 tyrimus PGR metodu, kurios tyrimų rezultatus suves į e.sveikatos sistemą.

Ministerija ragina visus žmones, pajutusius peršalimo simptomus, kreiptis į šeimos gydytoją, atlikti tyrimą. Esant poreikiui, šeimos gydytojas pacientą gali siųsti į karščiavimo kliniką, išsamesniam ištyrimui. Karščiavimo klinikos dirbs ne trumpiau kaip po keturias valandas per dieną.

Be kita ko, ilgąjį savaitgalį poliklinikose ir miestų ar rajonų savivaldybių ligoninių konsultacinėse poliklinikose turi būti užtikrintos radiologijos, echoskopijos, endoskopijos, chirurgijos ir medicininės laboratorijos paslaugos.

Visa informacija apie sveikatos priežiūros įstaigų darbą gyventojams turi būti pasiekiama sveikatos priežiūros įstaigų ir savivaldybių pagrindiniuose tinklalapiuose, taip pat informacija turi būti pateikta ir prie pagrindinio įėjimo į sveikatos priežiūros įstaigą.

Ilgąjį savaitgalį veiks ir šalies COVID-19 vakcinavimo centrai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite