Angle down Atgal

Šiauliuose skambėjo prof. Astos Krikščiūnaitės ir jos studentų balsai

Kovo 12-ąją Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ muzikos mylėtojus sukvietė į Šiaulių kultūros centro Kamerinę salę, kurioje vyko Jaunųjų Lietuvos talentų koncertas.

Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis, dirigentas Gediminas Brūzga) į sceną lipo kartu su Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesore Asta Krikščiūnaite ir jos studentais: Monika Junkaryte, Gabriele Lileikaite, Gabija Kušleikaite, Vaidu Bartušiu. Koncertmeisterė – Svaja Skučienė.

Kartu su pedagoge jaunieji solistai vienas po kito lipo į sceną ir atliko užsienio bei lietuvių autorių kūrinius. Dar renginio pradžioje koncerto vedėja Raimonda Sližienė prasitarė, kad klausytojai turės galimybę pasimėgauti grožiu, harmonija, išmintimi – viskuo, kas slypi mene, dar tiksliau – muzikoje.

Koncerto metu galimybę nors trumpam atsitraukti nuo karo baisybių, kurios vyksta Ukrainoje, turėjo ne tik susirinkę šiauliečiai, bet ir muzikantė iš Ukrainos Yulia Shevchenko, kuri visai neseniai buvo priversta palikti savo gimtinę ir prisiglaudė Šiauliuose. Ukrainos nacionalinio simfoninio orkestro artistė labai greitai įsiliejo į Šiaulių pučiamųjų orkestro bendruomenę ir vos po kelių repeticijų lipo su kolektyvu į sceną bei pasirodė Jaunųjų Lietuvos talentų koncerte.

Naujosios narės iš Ukrainos profesionalumu bei netikėtu atsiradimu orkestre pasidžiaugė ir vadovas S. Vaičiulionis, nors neslėpė didelio apmaudo ir liūdesio, kad pažintis ir draugystė prasidėjo tokiomis skaudžiomis aplinkybėmis, kai Yulios šalis yra niokojama Rusijos invazijos, o ji buvo priversta palikti savo namus. Jauna mergina su ašaromis ir jauduliu akyse dėkojo orkestrui ir vadovams už tai, kad priėmė groti kartu, neslėpė, kad jai, kaip muzikantei, šiuo metu tai ypač svarbu, ir visiems žmonėms palinkėjo taikos, sveikatos ir laikytis kartu šiuo sunkiu laikotarpiu.

Orkestras dažnai koncertuoja su jaunimu. Tai nėra pirmas kartas, kai profesionalai muzikuoja su studentais. Dažnai orkestrantai programas atlieka ir su Šiaulių miesto muzikos bei meno mokyklų auklėtiniais.

„Kiekvieno muzikanto kelias yra nepaprastai įdomus ir išskirtinis. Nuo pat pirmų žingsnių muzikos keliu jį už rankos veda geriausi tos srities specialistai. Visus mokymosi metus jie perduoda jaunimui savo didelę patirtį, moko muzikos, padeda tobulinti atlikimo techniką. Kartu, tarsi tėvai, moko visų menininko gyvenimo ir darbo scenoje paslapčių. Išėję į savarankišką gyvenimą, dauguma muzikantų šalia atlikėjo veiklos tampa ir pedagogais. Tai tarsi savaime suprantamas muzikantų gyvenimo būdas – iš buvusių scenos meistrų įgytas žinias perduoti jau savo mokiniams. Jaunųjų talentingų muzikų bendravimas su profesionaliais kolektyvais – dar vienas žingsnis į jų siekiamas meno aukštumas ir didžiulis akstinas toliau tobulėti, gerinti bendravimo su klausytojais įgūdžius“, – įsitikinęs S. Vaičiulionis.

Antrasis Jaunųjų Lietuvos talentų koncertas vyko kovo 20 d. Šiaulių kultūros centro Kamerinėje salėje.

Vaida Trijonytė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite