Angle down Atgal

Šiauliuose šeštokai–dvyliktokai mokysis nuotoliniu būdu, laikinai stabdomas neformalusis ugdymas

Šiaulių mieste nustatant vis daugiau užsikrėtimo koronavirusu atvejų, rugsėjo 23 dieną savivaldybė sušaukė nuotolinį ekstremalių situacijų valdymo posėdį. Šiaulių miesto savivaldybė nusprendė laikinai stabdyti neformalųjį ugdymą, šeštokus–dvyliktokus mokyti nuotoliniu būdu, apriboti dalį renginių, rekomenduoti globos įstaigoms nepriimti naujų pacientų.

 

 

Planuojama, kad ribojančios priemonės galios dvi savaites – iki spalio 11 dienos.

„Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ir Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius konstatavo, kad per pastarąsias dienas situacija yra labai pablogėjusi. Komijos posėdžio metu priimti svarbūs sprendimai, kurių laikantis situacija turėtų būti pagerinta“, – po posėdžio sakė Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis.

Formalusis ugdymo procesas yra perkeliamas į nuotolinio mokymo proceso proceso organizavimo būdą. Nuo pirmadienio iki spalio 11 dienos nuotolinis ugdymas bus taikomas 6–12 klasių mokiniams. Priešmokyklinio ir 1–5 klasių mokiniaų ugdymo procesas vyks įprastai. Nuo pirmadienio taip pat stabdomas neformalusis ugdymas.

Savivaldybės organizuojami kultūriniai renginiai atšaukiami rugsėjo 25–spalio 11 dienomis. Savivaldybei nepavaldžių renginių organizatorių prašoma atsižvelgti į rekomendacijas ir laikytis Operacijų vadovo reikalavimų.

Įstaigoms ir įmonėms patariama darbą organizuoti nuotoliniu būdu. Jei įmanoma – dirbti pamainomis, darbuotojų komandoms keistis kas 14 dienų, siekiant išvengti jų kontakto.

Posėdžio metu komisija akcentavo, kad dėl koronaviruso ištyrus daugiau asmenų bus galima greičiau nustatyti sergančiuosius ir jiems pritaikyti gydymą. Bus stiprinama Šiaulių mobiliajo koronaviruso patikros punkto veikla.

„Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centre stabdomas pacientų priėmimas iš namų ir kitų gyvenamųjų patalpų. Didelė rizika, kad į centrą užkratas gali patekti iš išorės. Pagalba bus suteikiama tik būtiniausiu atveju“, – sakė A. Bartulis.

comment Skaitytojų komentarai (3)

Taip pat skaitykite