Angle down Atgal

Šiauliuose pristatytas japonų filmas „Virtuvės samurajai“

Rugsėjo 15 d. vakarą šiauliečiai rinkosi į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyrių žiūrėti japonų filmo „Virtuvės samurajai“ (angl. „A Tale of Samurai Cooking – A True Love Story“).

Į Edo periodo samurajų laikus nukeliantis filmas pristato kiek netikėtą samurajų klano gyvenimo pusę. Tai istorija apie vieną samurajų giminę, padėjusią pamatus vadinamiesiems „virtuvės samurajams“, kurių užduotis – tiekti patiekalus vietiniam valdovui. Šios giminės lyderio sūnus ir įpėdinis Jasunobu nėra linkęs į maisto gamybą ir mieliau renkasi kardus nei virtuvinius įrankius. Tokį jo nusistatymą bando pakeisti naujoji žmona Haru, be galo užsispyrusi, tačiau gerais įgūdžiais virtuvėje pasižyminti virtuvės meistrė.

Filmo peržiūros Šiauliuose organizatorius – Japonijos ambasada. Kaip teigė bibliotekoje filmą pristačiusi Japonijos ambasados atstovė Rita Anusevičienė, „mintis kad daugiau Lietuvos žiūrovų susipažintų su Japonišku kinu, ne tik Vilniaus ar Kauno gyventojai, kilo Japonijos ambasadoriui Lietuvoje. Be to, sulaukėme ir žiūrovų pageidavimų, kad atvyktume į kitus miestus“. Tad abejingų nepaliekančius, daug teigiamų atsiliepimų sulaukiančius japoniškus filmus žiūrovai turės galimybę išvysti ir kituose Lietuvos miestuose. „Filmai yra demonstruojami nemokamai, todėl ir buvo pasirinktos bibliotekos. Iš viso buvo atrinktos 8 Lietuvos bibliotekos, kuriose bus rodomi filmai. Šiuo metu liko dar 4 bibliotekos, kuriose apsilankysime“, – pasakojo R. Anusevičienė. Jos teigimu, labai tikėtina, kad ir kitais metais šiauliečiams bus galimybė nemokamai pamatyti įvairių žanrų japoniškus filmus Šiauliuose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite