Angle down Atgal

Šiauliuose pradėti patikrinimai mobiliajame koronaviruso DRIVE-IN punkte (vaizdo reportažas)

Šiandien 12 valandą atidarytas Šiaulių mobilus koronaviruso patikros punktas. 12.20 val. į jį įriedėjo pirmasis automobilis su pasitikrinti norinčiais asmenimis.

Punkte personalas pasiruošęs dirbti dviem pamainomis, kiekviena jų kasdien aptarnautų po 21 žmogų, tad per dieną punkte galima patikrinti 42 norinčius tai padaryti asmenis.

„Kaip ir numatyta, punktas šiandien pradėjo dirbti ir turime užsiregistravusius tik nepilnai antrai pamainai. Aptarnauti galėtume 41 žmogų, bet sudėta nepilna antra pamaina. Manome, kad sužinojus apie punkto atidarymą, užsipildys ir ši diena. Rytdienai paraiškų dar taip pat neturime“, - apie pirmosios dienos užimtumą sakė Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis.

Pasak A. Bartulio, pirmoji diena rodo, kad į Šiaulių regiono postą atvykti poreikis nėra itin didelis, kas savivaldybės atstovus džiugina.

„Džiugina, kad nėra labai daug Šiaulių krašto žmonių užsienyje, iš kurio dabar visi grįžta. Galima tikėtis, kad mums, kaip iki šiol nesunku buvo suvaldyti situaciją, suvaldysim ją ir ateityje“, - tikisi administracijos direktorius.

Visus tyrimus iš paimtų mėginių atliks Respublikinė Šiaulių ligoninė. Po kiekvienos pamainos mėginiai bus vežami į laboratoriją. Rytoj paaiškės šios, pirmosios dienos rezultatai.

Vakar į Šiaulių ligoninę atvežta 500 reagentų, tad artimiausiomis dienomis jų tikrai užteks.

„Aišku, ir ligoninėje stacionariai atliekami tyrimai, iki dešimties per dieną. Taigi, manau, kad pirmąją savaitę neturėtume turėti problemų su reagentais“, - sako A. Bartulis.

SVARBU! Savavališkai į šį punktą vykti negalima, pirmiausia reikia kreiptis telefono numeriu 1808 ir operatorius suteiks visą informaciją, kaip elgtis toliau.

Atvykus Jums paskirtu laiku, būtina likti automobilyje ir vykdyti personalo nurodymus. Prie įvažiavimo įrengtas stendas su instrukcijomis, kaip reikia elgtis punkte. Su savimi būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato baltą lapą, ant kurio turi būti užrašytas jūsų telefono numeris, jį reikia padėti automobilio viduje matomoje vietoje.

Kaip vyksta DRIVE-IN patikros procesas:

  • pirmiausia reikia skambinti į Karštąją liniją tel. 1808 registracijai, kur pagal suteiktą informaciją bei simptomus operatorius nusprendžia, ar jums reikia patikrinimo;
  • paskyrus laiką, savo transportu (negalima vykti taksi ar viešuoju transportu) atvykstama į mobilų punktą (aikštelė prie „Šiaulių arenos“, J. Jablonskio g. 16);
  • atvykus į mobilų punktą, negalima lipti iš automobilio ir atidaryti lango kol to nepaprašys mobilios komandos narys;
  • tepinėlis iš nosiaryklės bus paimtas jums neišlipus iš automobilio;
  • po tepinėlio paėmimo turite grįžti į namus ir laukti tyrimo atsakymo, izoliuotis namuose 14 dienų po paskutinės atvykimo į Lietuvą dienos ar po paskutinės sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga dienos.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite