Angle down Atgal

Šiauliuose įžiebta Kalėdų eglė – miestas nušvito

Gruodžio 4 d. gražiausios žiemos švenčių nuotaikos aplankė šiauliečius ir miesto svečius. Pasipuošusi baltu žiemos apklotu, Šiaulių Prisikėlimo aikštė ir jos prieigos suspindo – čia buvo įžiebta įvairiausiomis dekoracijomis papuošta pagrindinė miesto Kalėdų eglė, kuri miestiečius džiugins visą šventinį laikotarpį. Eglės įžiebimą papildė muzikinė pasaka ir šventinis koncertas. Šeštadienį įvykę renginiai – tai tik visų kalėdinių ir naujamečių iniciatyvų pradžia, šiauliečiai visą gruodžio mėnesį bus stebinami ir džiuginami įvairiomis veiklomis ir pramogomis.

Kalėdinių ir naujamečių iniciatyvų rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius– Šiaulių kultūros centras.

Pagrindinės miesto eglės įžiebimo šventėje netrūko gerų emocijų ir šiltų palinkėjimų, o susirinkusius šiauliečius džiugino muzikinė pasaka „Kalėdų berniukas“, kurioje pasakota apie berniuką ir jo begalinį norą pažinti Kalėdas. Pasakoje pasirodė „Lauros studija“ (meno vad. L. Remeikienė), Šiaulių kultūros centro choreografijos studija „Aušrelė“ (meno vad. M. Kosaitis, meno vad. asist. V. Adomėnaitė-Butnorienė), Šiaulių kultūros centro liaudiškų šokių ansamblis „Kalatinis“ (meno vad. V. Verkulienė), Laura Remeikienė, Agnė Michalenkovaitė, Modestas Vaitkevičius, Andrius Trijonis, Vilija Krausienė. Pasakos scenarijaus autorė – Modesta Jurgaitytė, renginį režisavo Virgilija Staševičiūtė. Po stebuklingos pasakos susirinkusių miestiečių laukė grupės „Lemon Joy“ koncertas, sušildęs ir išjudinęs susirinkusius žiūrovus savo gerai žinomomis dainomis.

Tradiciškai Kalėdų eglę, linkėdamas meilės ir šiltų apsikabinimų, įžiebė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Pagrindinė miesto eglė pasipuošė maždaug 1 400 metrų LED lempučių girlianda, 600 įvairių dydžių ir spalvų burbulų ir daugiau nei 200 dekoratyvinių įvairių formų ir spalvų žaisliukų. Aplink ryškiausią miesto puošmeną išdėstyta 14 vnt. tūrinių dekoracijų, šviečiančių drauge su eglute.

Prisikėlimo aikštės apžvalgos pastato sienoje, aikštėje ir skvere prie savivaldybės įkurdinta atvirukų ir jų fragmentų fotografijų paroda  iš Petro Kaminsko kolekcijos. Žiemišką nuotaiką kurianti ekspozicija nukels į Kalėdų pasaką ne tik mažuosius šiauliečius, bet vyresnius žmones, mat parodoje eksponuojami tarpukariu išleisti atvirukai.

Organizatoriai atskleidžia, kad iki gruodžio 15 dienos Prisikėlimo aikštėje bus įkurdinta stebuklinga pašto dėžė, kurioje vaikai galės palikti laiškus su norais ir svajonėmis. Svarbiausia nepamiršti ant kruopščiai parašyto, o galbūt ir nupiešto kalėdinio laiškelio nurodyti tikslų savo namų adresą, kad Kalėdų Senelis galėtų atsiųsti atsakymą.

Daugiau nei mėnesį, iki pat Trijų Karalių, Šiauliuose vyks ir kitų kalėdinių iniciatyvų, tad miestiečių lauks šventiniai koncertai, ekskursijos, parodos bei akcijos. Visą kalėdinių ir naujamečių renginių programą galima rasti Šiaulių kultūros centro (www.siauliukc.lt) arba Šiaulių miesto savivaldybės (www.siauliai.lt) interneto svetainėse.

Rolando Parafinavičiaus nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite