Zenono Ripinskio nuotr.
Angle down Atgal

Šiaulių universiteto magistrantei Samantai Zakaitei įteikta LIONS Šiaulių moterų klubo Harmannuso Hulsingos vardinė stipendija

Šiaulių moterų LIONS klubas toliau tęsia gražią tradiciją – artėjant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventei dvyliktą kartą įsteigė stipendiją geriausiai besimokančiam neįgaliam Šiaulių universiteto studentui. Kovo 9 d. 1000 eurų stipendija iškilmingai buvo įteikta Šiaulių universiteto Regionų plėtros instituto matematikos magistrantūros studijų programos pirmojo kurso studentei Samantai Zakaitei.

Samanta Zakaitė Šiaulių universitete yra baigusi finansų matematikos bakalauro studijų programą ir nuo praėjusių metų čia toliau studijuoja matematikos magistrantūros studijų programoje. Iš Pakruojo kilusiai studentei ši LIONS Šiaulių moterų klubo stipendija paskirta už labai gerus mokymosi rezultatus. Jos paskutinės egzaminų sesijos vidurkis – net 9,25 balo!

Atsiėmusi apdovanojimą Samanta šiek tiek papasakojo apie save, šypsojosi ir dėkojo už jai skirtą vardinę stipendiją. „Man tikslieji mokslai visada buvo arčiau širdies. Baigusi Pakruojo „Atžalyno“ gimnaziją nutariau rinktis finansų matematikos studijas Šiaulių universitete. Pasirinkimą nulėmė tai, kad šis universitetas sudaro sąlygas studijuoti ir nuotoliniu būdu, taip pat jis yra netoli namų. Kai sužinojau, kad man paskirta ši stipendija, labai nustebau. Noriu visiems padėkoti, kad buvau pastebėta ir įvertinta“, – kukliai kalbėjo Samanta.

Samantai dėstanti matematikos studijų programos prof. dr. Renata Macaitienė patikino, kad studentė tikrai yra verta garbingo apdovanojimo. „Norėčiau išskirti pagrindinius studentės bruožus: gebėjimą mokslui, atkaklumą, tikslo siekimą ir, svarbiausia, tikėjimą savimi. Mergina yra labai draugiška, turi daug gerų draugų, ji yra laimėjusi projektą „Draugystė veža“ ir buvo apdovanota teise vykti į „Eurovizijos“ dainų konkursą Lisabonoje. Be to, ji yra nepaprastai aistringa futbolo ir krepšinio mėgėja, besilankanti beveik visose varžybose Šiauliuose ir kituose miestuose. Mergina netgi kuria pakabukus su sporto simbolika“, – teigė prof. dr. R. Macaitienė.

Prieš įteikiant apdovanojimą šių metų laureatei LIONS Šiaulių moterų klubo prezidentė Jūratė Sobutienė pažymėjo, jog ši stipendija teikiama jau dvyliktą kartą. „Nuo 2014 metų stipendija buvo pavadinta amžinybėn iškeliavusio olando Harmannuso Hulsingos vardu, kuris buvo vienas šiauliečių moterų LIONS klubo mecenatų. Olandas H. Hulsinga savo aktyvia visuomenine veikla yra daug prisidėjęs prie pirmojo LIONS moterų klubo Šiauliuose įkūrimo, nuolat rėmė įvairius klubo projektus, savo profesiniais patarimais padėjo Šiaulių bankui vystyti įvairius projektus.

LIONS judėjimo Lietuvoje pradininkas, daug prisidėjęs prie pirmojo Lietuvoje LIONS moterų klubo atsiradimo Šiauliuose, doc. dr. Juozas Pabrėža papasakojo apie LIONS judėjimo Lietuvoje istoriją, vertybes, kurias puoselėja šis visame pasaulyje garbingiausias ir reprezentatyviausias pasaulinis visuomeninis judėjimas, vienijantis per 46 tūkstančius klubų su 1 mln. 400 tūkst. narių. „Šiauliai yra tikri LIONS judėjimo lyderiai Lietuvoje, nes čia jau veikia net keturi LIONS klubai. Mano nuomone, būtent LIONS Šiaulių moterų klubas yra pats aktyviausias ir geriausias, nes šio klubo narės jau penkiolika metų su dideliu užsidegimu vykdo savo visuomeninę veiklą, imasi įvairiausių projektų“, – pasidžiaugė pirmasis LIONS judėjimo Lietuvoje gubernatorius, Šiaulių universiteto doc. dr. Juozas Pabrėža. Kalbėdamas apie šią stipendiją jis pažymėjo, jog Šiaulių universitetas pats vykdo kandidatų atranką, vertina jų akademinius pasiekimus, visuomeninę veiklą, tačiau stipendiją skiria LIONS Šiaulių moterų klubas. Per daugelį metų šia stipendija jau yra apdovanoti įvairių studijų programų studentai, tarp jų jau yra buvęs ir vienas matematikos studijų programos studentas.

Apdovanojimo ceremonijoje kalbėjusi Šiaulių universiteto studijų prorektorė dr. Renata Bilbokaitė padėkojo LIONS Šiaulių moterų klubui už šią gražią tradiciją skirti stipendiją geriausiai besimokančiam neįgaliam Šiaulių universiteto studentui.

Samantą taip pat pasveikino Šiaulių universiteto Studijų ir tarptautinių programų tarnybos ir Universiteto bibliotekos atstovės, muzikinį kūrinį paskyrė Edukologijos instituto muzikos pedagogikos studijų programos antrakursė Giedrė Krasauskaitė.

Renginį vedė Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos direktorė Sonata Tenytė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite