Angle down Atgal

„Šiaulių naktys“ perkels pietinį į centrą ir sugrąžins 90-uosius

Rugpjūčio 25-26 dienomis vyks tradiciniu tapęs alternatyvaus meno renginys, atkreipsiantis miestiečių dėmesį į miesto įvaizdžio kūrimo problematiką, šiauliečių tapatumo klausimus. Daugeliui pajuokos objektais vis dar tebesantys „gezai“, „štukos“ ir kiti sterotipiniai Šiaulių atributai bus ištraukti į dienos šviesą ir parodyti kaip istorijos dalis, suformavusi ne vieną talentingą verslininką, menininką, visuomenės veikėją.

Renginį įkvėpė Rimanto Kmitos bestseleris „Pietinia kronikas“, parašytas Šiaulių tarme, pasakojantis apie eilinį 90-ųjų šiaulietį, tiek kartų išjuoktą televizijose ir spaudoje ir, deja, jau ėmusį savęs, savo tarmės ir miesto gėdytis… „Šiaulių naktys“ išlaisvina pietinio dvasią! Su trupučiu ironijos ir gera doze pasididžiavimo prisiminsime, kuo Šiauliai garsėjo Nepriklausomybės pradžioje. Šių metų šventės šūkis – „Pietinis yra visur“. Dviems dienoms pietinis rajonas perkeliamas į centrą, Vilniaus gatvė ir kitos šiauliečių pamėgtos vietos taps „Taškentu“, „Lyra“, „Sachalinu“, „Kamčiatka“, „Nuklonu“, „Dainais“, „Beržynėliu“, „Lieporiais“

Dalyviai, savo naktinę kelionę pradėsiantys nuo Šiaulių viešbučio, pateks į „Nuklono“ rajoną ir galės dalyvauti varžybose lipdami viešbučio laiptais iki pat stogo. Toliau rinkdami sporto rungčių taškus nukeliaus į „Beržynėlį“ (Centrinis parkas), sudalyvaus naktinėse orientacinėse varžybose, anot organizatorių, teks ne tik bėgioti, bet ir skraidyti, irkluoti, šluoti, žaisti kosminį krepšinį. Galiausiai legendiniame „Taškento“ rajone paskutines jėgas išsunks dar tarybinius laikus menanti „kačalkė“. Pavargusių lauks diskusija „Kas kietesnis – Švarcas ar Stalonė?“ su žinomu filosofijos profesoriumi Gintautu Mažeikiu.

Muzikos mėgėjus trauks net dvi scenos – RS2 scena ties Kaštonų alėja, kurioje koncertas vyks rugpjūčio 26 dieną ir „Šiauliai Jazz 2017“ P.Višinskio aikštėje, joje koncertai vyks rugpjūčio 25-26 dienomis. Renginio dalyviai susipažins su geriausiais šių metų Šiaulių apskrities atlikėjais, atšvęs radijo stoties RS2 dešimtąjį gimtadienį bei pasimėgaus jau 16-ojo tradicinio džiazo festivalio akimirkomis.

Specialiai „Šiaulių naktims“ atidaromos mugės buvusio Baltijos restorano patalpose, ten bus galima apsilankyti ne tik „Kramtoškės parduotuvėje“, bet ir nusifotografuoti tikrame fotoateljė, užsisakyti marškinėlius su „Gyvūnu siaubūnu“, išsinuomoti „vidiaką“ ir pasimėgauti daugybe kitų pramogų. Apsipirkę mugėse, lankytojai galės naktinėti kavinėse iki 3 valandos, klausytis 90-ųjų muzikos bei sudalyvauti nuotaikingose kavinių inicijuotose akcijose. Didžiausi nenuoramos kviečiami į diskoteką Šiaulių valstybinio dramos teatro kiemelyje. Organizatoriai pristatys garsiausias Šiaulių diskotekas – „Studentų kampą“, „Šeškinę“, „Arklidę“, „Železkę“, „Aušrinę“, „Kultūrkę“ „Stroikę“, „Babiloną“, „MAX‘ą“ ir kitas, jose drausme rūpinsis to meto „apsauginiai“.

Vizualiųjų menų mėgėjams bus pasiūlyta apsilankyti net keliose parodose. Šiaulių dailės galerijoje veiks parodos „Centra mens: parodžike i seni video“ bei „Petra Rakštika chalturke“. Kitose Vilniaus gatvės erdvėse veiks žinomo fotografo R. Dailidės senų Šiaulių miesto fotografijų paroda, dailininko U. Ratniko performancas „Interaktyvi tapyba“, intriguojantį siurprizą ruošia Šiaulių architektai. Modernaus teatro gerbėjams bus pristatytas A. Gluskino spektaklis „Če aš varatarius“.

Šventę vainikuos „Šviečiančio žmogaus“ eisena. Organizatoriai kviečia prisijungti įmones, klubus, dviratininkus, riedutininkus ir visus kitus, sugebančius judėti ir turinčius fantazijos, tereikia pasipuošti šviečiančia atributika ir dalyvauti eisenoje. Šviesiausiems ir originaliausiems eisenos dalyviams bus įteikti Baltic vairo dviračiai bei kitų rėmėjų įsteigti vertingi prizai.

Daugiau informacijos – www.naktys.lt

Organizatoriai kviečia visus, norinčius prisijungti prie renginio, ypač laukiami tų laikų „štukų“ siuvėjai bei pirmųjų kompiuterinių žaidimų entuziastai. Informaciją siųskite el.paštu vadyba@naktys.lt

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite