Angle down Atgal

Šiaulių miesto švietimo projektui – įvertinimas prestižiniuose apdovanojimuose

Praėjusios savaitės pradžioje Šiaulių miesto savivaldybę pasiekė džiugios naujienos – kartu su Vilniaus universitetu bei Vilniaus universiteto Šiaulių akademija įgyvendinta pagalbos abiturientams iniciatyva „Šiauliai auga“ tapo prestižinių Europos Politikos inovacijų apdovanojimų finalininke! Saulės miesto vardas šių apdovanojimų ceremonijoje Austrijos sostinėje Vienoje skambės pirmąjį kartą.

Iniciatyva „Šiauliai auga“, suteikusi profesionalią ir nemokamą korepetitorių pagalbą visiems Šiaulių regiono abiturientams prieš brandos egzaminų sesiją, buvo įvertinta 1032 komisijos narių iš visos Europos kaip vienas iš dešimties inovatyviausių šių metų švietimo projektų žemyne. Konkursui buvo pateikti net 413 projektų iš 25 Europos valstybių.

Europos Politikos inovacijų apdovanojimai kartais neoficialiai pavadinami Europos politikos „Oskarais“ dėl plataus žinomumo bei visuomenei puikiai pažįstamų politikos atstovų nominacijų: pavyzdžiui, 2018-aisiais vienas iš apdovanojimų atiteko buvusiam Europos Komisijos prezidentui Žanui Klodui Junkeriui, o 2019-aisiais finalininkais tapo iniciatyvos „Kurk Lietuvai“ komanda, kuriai atstovavo eurokomisaras Virginijus Sinkevičius. Šių metų apdovanojimų ceremoniją Vienoje atidarys Austrijos prezidentas A. Van der Bellen. Apdovanojimų ceremonija vyks sausio 13 d. – jos metu ir paaiškės, ar iniciatyva „Šiauliai auga“ bus pripažinta inovatyviausia 2021-ųjų metų Europos švietimo politikos iniciatyva.

„Tai išties išskirtinis įvykis Šiaulių miesto tarptautinio įvertinimo istorijoje. Noriu padėkoti visiems Vilniaus universiteto bendruomenės nariams Šiauliuose ir Vilniuje, leidusiems šią idėją paversti realybe. Ypatinga garbė atstovauti ir pristatyti Saulės miestą Europai ir nesvarbu, ar laimėsime inovatyviausios iniciatyvos Europoje apdovanojimą - vienareikšmiškai svarbiausia yra tai, kad sugebėjome rasti kelią padėti savo regiono jaunajai kartai įtemptu laikotarpiu. Žinoma, pagalbos formų ieškosime ir ateityje, nes mūsų krašto gerovė yra Saulės miesto jaunuomenės rankose“, - komentavo vienas iš iniciatyvos „Šiauliai auga“ sumanytojų, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

 

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite