Angle down Atgal

Šiaulių miesto gimtadienyje – tik šiauliečiai atlikėjai: už ar prieš?

Socialiniuose tinkluose pastarosiomis dienomis tarp šiauliečių užvirė diskusija dėl artėjančio 784-ojo miesto gimtadienio renginių. Šią diskusiją „užvedė“ Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, savo Facebook paskyroje pasiūlęs idėją, kad miesto šventės renginiuose koncertuotų tik buvę ar esami šiauliečiai atlikėjai.

„Akivaizdu, jog dėl galimos Covid bangos ar saugumo sumetimais negalės būti grand koncerto.
Mažesni pasirodymai bus galimi ir jų turėtų būti gana daug. Kultūros centras turi savo sceną. Ji gali keliauti per visus miesto rajonus. Pvz., Lieporių parkas, Dainų parkas, Saulės laikrodžio aikštė, tarp daugiabučių kvartalo ar kt.

Esu iškėlęs užduotį, jog šventėje atlikėjai būtų šiauliečiai ar buvę šiauliečiai. Mes turime „n“ puikių kolektyvų ir norisi juos parodyti. Ar tinka tokia mintis dėl 2020 gimtadienio? Šventė gali tęstis kad ir 6 savaites“, - rašė A. Visockas.

Ši idėja sulaukė kontraversiškų miestiečių vertinimų. Vieni mintį palaiko, kiti nusiteikę skeptiškai. Kai kurie šiauliečiai teigia, kad vietiniai atlikėjai nėra blogai, tačiau jie matomi jau per dažnai.

„Jūs rimtai? Nieko prieš miesto atlikėjus, tačiau Jūs brangieji pasirodot vos ne kiekviename miesto renginyje, neįsižeiskit, bet jau pabodo. Ta pati muzika, tos pačios dainos... kas mes, Šiaurės Korėja, kad kitų atlikėjų ir kitokių idėjų nenorime įsileisti?“, - retoriškai klausė viena šiaulietė.

„O kas tie vietiniai atlikėjai? Gal ir faina, kad scena važinėja po rajonus, bet tai dar ne programa...man pavyzdžiui stogą nunešęs gimtadienis buvo tais metais, kai svečiuose buvo Radistai! Jai vietos atlikėjai sugebės taip išjudinti ir uždegti miestiečius kodėl gi ne...bet jai tai taps vietos saviveiklos kolektyvų pasirodymu, tai tėvų lankyti kažin ar kas vyks“, - svarstė kita internautė.

Naujienų portalas Etaplius.lt domėjosi, ką apie šią idėją mano Šiaulių miesto savivaldybės Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorė Asta Lesauskienė. Ji žurnalistams sakė, kad šią vasarą Šiaulių miestas tikrai bus „pilnas” kultūros, o miesto reprezentaciniai renginiai prasidės jau nuo liepos 6-osios.

Pasak A. Lesauskienės, mintis kviesti koncertuoti vietinius atlikėjus pakankamai logiška, mat kol kas nežinia, kaip šventės planus gali koreguoti koronaviruso pandemija. Jau dabar organizatoriai stengiasi planuoti renginius taip, kad vienoje vietoje nesibūriuotų itin daug žmonių.

„Todėl „Šiaulių dienos 784“ siūlomos švęsti 2020 m. rugsėjo 10–12 d. su skambiu šūkiu – „#Šiauliaišviečia“. Dar birželio mėn pradžioje posėdžiavusi kultūros ir meno kolektyvų bendruomenė siūlo programą, kuri būtų pritaikyta ir galėtų vykti net ir karantino sąlygomis, orientuojantis į kūrybinius, meninius procesus viešosiose miesto erdvėse bei saugų kamerinį veiksmą patalpose. Numatoma renginius išskaidyti į keletą erdvių: Prisikėlimo a., Saulės laikrodžio a., Talkšos ežero pakrantė, Salduvės kalnas, Sukilėlių kalnelis, Dainų ir Lieporių parkai.

O kur dar atskirų organizacijų kiemai ir aikštės. Šiose vietoje būtų rengiamos tokios veiklos, akcijos, pasirodymai, kurie kartotųsi keletą kartų ir stebintu šiauliečius bei miesto svečius, programos būtų trumpos su pertraukėlėmis. Taip žmonės galėtų aplankyti ir iš naujo atrasti visas erdves. Bus pristatomi interaktyvūs objektai su šviesų ir garso instaliacijomis, lazeriais, alternatyvios muzikos pasirodymai, žemės menas, šamotinių skulptūrų kūrimo festivalis, šviečiantys fontanai, tarptautinis „Big Band festival“, pilietiškumo žaidynės, parodos, prekymetis ir kitos kamerinės veiklos bei iniciatyvos. Į renginio programą planuoja įsijungti visi Šiaulių miesto meno kolektyvai, kurie šiais metais prarado ir galimybę pasirodyti Moksleivių dainų šventėje ir kituose šalies ir tarptautiniuose renginiuose.

Žinoma nebus lengva, nes sugrįžus po užsitęsusio karantino į aktyvias repeticijas tikrai bus mažai laiko. Bet manome, kad po vieną kitą pasirodymą tikrai galės paruošti visi norintys“, - sako A. Lesauskienė.

O kokia jūsų nuomonė? Kokius atlikėjus norėtumėte matyti miesto gimtadienio šventėje?

comment Skaitytojų komentarai (13)

Taip pat skaitykite