Angle down Atgal

Šiaulių baidarių ir kanojų irklavimo sporto klubui „Talša“ – 30 metų

1991 metais sausio 21 dieną Šiaulių miesto tarybos sprendimu buvo įregistruotas pirmasis Lietuvoje irklavimo klubas „Talša“. Klubo įsteigimą inicijavo ir 28 metus klubui vadovavo Vladas Stanelis, o šiuo metu klubo „vairą“ perėmė Remigijus Gustas. Per ilgus gyvavimo metus klubas keitėsi, nuo visą Šiaulių irklavimą apimančio klubo iki šiuo metu daugiausiai Šiaulių kanojininkus palaikantį klubą.

Visais gyvavimo metais klubo veikla buvo orientuota į baidarių ir kanojų irklavimo populiarinimą ir jaunųjų talentų palaikymą. Talšos klubas buvo tarsi startas kurtis kitiems klubams.  O klubo gyvavimo pradžioje, bene pirmieji buvo paremti tuometinio akademinio irklavimo sportininkai su treneriu Valausku priešakyje, vėliau būsimi olimpiečiai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas vykę į pasaulio jaunių čempionatą Japonijoje ir ten laimėję 6 vietą.

Vėliau ir irklavimo (tuo laiku akademinio), ir baidarių irklavimo treneriai kūrė daug klubų: „Irklo brolių“, „Bangos“ ir pan. Klubai buvo kuriami tam, kad padėtų finansiškai, transportu, reikalingu vykti į varžybas, sportines stovyklas, aprūpinti geriausiu inventoriumi sportininkams, siekiantiems aukščiausių rezultatų. Paskutinius 11 metų Talšos klubas rėmė ir padėjo atgimti Šiaulių kanojų sportui. Klubas kartu su sporto sentu „Atžalynas“ labai daug padėjo daugkartiniams Lietuvos čempionams kanojininkams Osvaldui Murzai, Dominykui Murzai, Donatui Valteriui, Mantui Povilaičiui, Rokui Tamašauskui bei 7 kartus Europos ir 5 kartus pasaulio čempionui Tomui Gadeikiui.

Talšos klubas išugdė pirmąsias kanojininkes, daugkartines Lietuvos čempiones Rūtą Dagytę, Gabrielę Čerepokaitę . Visi šie sportininkai ir sportininkės – pasaulio čempionatų dalyviai ir finalininkai. Drąsiai galima sakyti, klubo ir sporto centro dėka šiandien Šiauliai tituluojami mergaičių kanojininkių sostine. Šie sportininkai ir dar daugelis jaunesnių perspektyvių sportininkų jungtinėmis sporto centro „Atžalynas“, miesto savivaldybės ir Talšos b/k irklavimo klubo lėšomis vyko į Europos ir pasaulio čempionatus siekti sportinės karjeros. Klubas organizavo daugybę Talkšos ežero regatų, jose „gimė“ „Drakonų“ valčių varžybos ir galbūt šių varžybų dėka šiandien Šiaulių sporto centre „Atžalynas“ puikuojasi net penkios – 22 vietų „Drakonų“ valtys, kuriomis šiltojo sezono metu treniruotis, paplaukioti, bei varžytis gali bet kuris savo komandą subūręs šiaulietis.

Pernai rudenį „Olimpic Hopes“ (Olimpinmių vilčių) stipriausiose jaunučių ir jaunių varžybose pasaulyje Segede (Vengrija) laimėję klubo nariai Ignas Serafinas su elektrėniškiu Artūru Golovač šiemet vasario mėnesį parvykę iš antros sportinės stovyklos šią žiemą Ignalinoje, kartu su Gabriele Čerepokaite ir baidarininke daugkartine Lietuvos čempione Ieva Vaitiekaityte išvyko jau į antrą 3 savaičių ciklo sportinę stovyklą Turkijoje, kur galės tobulinti irklavimo įgūdžius, neatsilikdami nuo kitų pasaulio b/k irkluotojų. Manome ir tikimės, kad šie sportininkai realiai gali pretenduoti į Olimpines žaidynes Paryžiuje.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite