Angle down Atgal

Šiaulietis apėjo tvarkomas erdves: nustebino tai, ką išvydo (papildyta)

Etaplius.lt redakcija šiandien sulaukė vaizdo įrašų, kuriuose įamžintas šiauliečio pasivaikščiojimas tvarkomose miesto erdvėse. Keliaudamas rekonstruojamu šaligatviu, kuris driekiasi nuo Savivaldybės iki Auksinio berniuko aikštės, ir taku nuo katedros link Aukštosios g., vyras negaili strėlių miesto valdžiai – kas vyksta su projektais?

Šiaulietis džiaugiasi, kad dažnai miestiečių ir turistų lankoma vieta yra tvarkoma, tačiau vienas dalykas jį nustebino. „Jei nebūčiau čia atėjęs, niekada to ir nebūčiau pamatęs ir sužinojęs. Manau, tokie dalykai dedasi tik, nepabijosiu pasakyt, trečiosiose šalyse“, – sako šiaulietis.

O vyrą nustebino naujomis plytelėmis grįstas takelis, vedantis į... sienelę, skiriančią laiptus nuo žolės. „Tai noriu paklausti – kur tas takelis eina? Ar pirma išdėsime taką ir paskui griausime sieną, šitą bordiūrą?“ – stebisi šiaulietis ir randa dar vieną tokį takelį, vedantį tiesiai į kliūtį. Daugiau tokių takelių, turinčių vesti link Aušros tako daugiabučių, esama ir kitoje laiptų pusėje.

Vyras samprotauja: galbūt vėliau, atsiradus daugiau lėšų, sienelė bus griaunama, tačiau ar nebus tai dvigubas pinigų švaistymas? „Mane tokie dalykai tiesiog užmuša. Aš nebūčiau pagalvojęs, kad pas mus taip yra“, – sako jis ir priduria, kad toks pat vaizdas tęsiasi lipant laiptais aukštyn link katedros.

Pyksta šiaulietis ir dėl pačių laiptų, kurie grįsti žydų antkapiniais akmenimis. „Tai viso tako trinkelėms pakeisti Savivaldybė pinigų turi, o žydų antkapių akmenims, kurie sudėti laiptuose, pakeisti – neturi?“ – svarsto vyras. Negana to, jis atkreipia dėmesį, kad miesto valdžios atstovai automobiliais prie Savivaldybės judės prabangia gatve.

„Savivaldybė nori gyventi prabangiai. Tai miestui būtina? Nežinau, atsakykit patys sau. Kad mūsų vadai važiuotų prabangiai, gražiai? Nemanau. Bet tuo pačiu keliu ir gaisrininkai važinės. Na, bet gaisrininkai išvažiuos su gera nuotaika į iškvietimą. Bet, manau, gaisrininkai nusipelnė tokiais takais važiuoti“, – vaizdo įraše kalba šiaulietis, rodydamas ir naujus granito šaligatvio bortelius greta Savivaldybės.

Abejonių dėl tako reikiamumo vyrui kilo ir leidžiantis nuo katedros į pakalnę, kur taip pat vyksta rekonstrukcijos darbai. Vyrą stebina platus naujai tiesiamas takas pėstiesiems su nerūdijančio plieno turėklais. „Tai kiek čia milijonų eurų kainuoja? Nėra mieste svarbesnių vietų, kur reikia kažką remontuoti? – klausia šiaulietis. – Visiškai nereikšminga, visiškai nestrateginė vieta, visiškai turistų nelankoma. Nerandu paaiškinimo.“

Etaplius.lt susisiekė su Šiaulių miesto savivaldybe ir pranešė apie gyventojui kilusius neaiškumus. Situaciją pakomentavo mero pavaduotojas Domas Griškevičius.

„Prisikėlimo aikštės ir jos prieigų projektas dar nėra baigtas. Tos sienelės, kurios yra minimos dar nebaigtos ir nerimauti, kad viskas taip ir liks neverta, nes ten darbai dar nebaigti. Minėta erdvė įrenginėjama taip, kad būtų patogi ne tik pėstiesiems, bet ir neįgaliesiems ar šeimoms, auginančioms mažus vaikučius ir į pasivaikščiojimus einančiais su vežimėliais. Šie laiptai ir visas takelis link Talkšos pakrantės tikrai taps patogesnis visiems gyventojams. Darbų pabaiga planuojama lapkričio 15 dieną, tuomet kviečiu pasipiktinusį šiaulietį apžiūrėti galutinį rezultatą“, - paaiškino D. Griškevičius.

“Minėtas dviračių takas taip pat, dar iki galo nėra įrengtas. Yra reikalavimai kokio pločio ir ilgio pagal įstatymus daromi dviračių takai. Neišimtis bus ir šis takas. Tiesa, dėl medžiagų pasirinkimo visiems tikrai neįtiksime, bet čia buvo tokios projektuotojų užmačios, buvo atsižvelgta į judrumo planus ir srautus, kad takas būtų patogus šiauliečiams.“ - sakė D. Griškevičius.

comment Skaitytojų komentarai (14)

Taip pat skaitykite