Angle down Atgal

Šiauliečiai regbininkai išvyko į naujo formato regbio-10 turnyrą Bermuduose

Šį lietingą ir vėjuotą rudens vakarą, šiauliečiai regbio žaidėjai Jonas Mikalčius ir Žygimantas Radžius išskrido į „šiltuosius kraštus“ – Bermudus, kur šiuo metu lepina apie 27 laipsnių šiluma. Bermuduose šiauliečiai dalyvaus šį savaitgalį vyksiančiame pasauliniame regbio-10 serijos turnyre. Regbininkai gavo kvietimą atstovauti „Phoenix“ klubui ir jo garbę gins turnyre, kurį organizatoriai vadina – revoliucija regbio istorijoje. Naujos taisyklės, nauja sistema ir ambicingi planai ateičiai.

Prieš kelionę, kuri lėktuvu iš Jungtinės karalystės į Bermudus trunka apie aštuonias valandas, nebespėjome pasikalbinti Žygimanto ir Jono, tačiau regbininkai sutiko pasidalinti savo mintimis rytoj, kai tik įsikurs viešbutyje netoli vandenyno.

Pirmasis etapas numatytas jau šį savaitgalį, spalio 24-25 dienomis. Antrasis etapas – spalio31–lapkričio 1 dienomis. Finalus planuojama surengti Bermudų Nacionalinio sporto centro stadione lapkričio 7 dieną.

Kol kas yra paskelbti septyni klubai, kurie kovos naujojo formato regbio turnyre. Aštuntasis turėjo atvykti iš Pietų Afrikos Respublikos, tačiau dėl COvid-19 apribojimų, jie negalėjo prisijungti prie kitų, jau į Bermudus atvykusių komandų.

Taigi šį savaitgalį į aikštę žengs: Ohajo „Aviators“, Majamio „Sun“ ir „Rhinos“, Londono „Royals“, Singapūro „Dragons“, „SX10“ iš Pietų Afrikos Respublikos ir Vidurio rytų „Pxoenix“ komanda, kuriai atstovaus ir Žygimantas Radžius bei Jonas Mikalčius.

Šis formatas suteiks galimybę suvienyti regbio-15 ir regbio-7 specifikas. Organizatoriai sako, kad naujasis regbio-10 turnyras Bermuduose apjungs regbio-15 taktiką ir regbio-7 įgūdžius, o vietą aikštėje ras tiek didesni-lėtesni, tiek ir greičio savybėmis pasižymintys žaidėjai.

Paskelbti ir kai kurie regbio taisyklių pakeitimai, kurie turėtų suteikti varžyboms daugiau dinamiškumo ir regbis taptų dar patrauklesnis žiūrovams.

Regbio-10 rungtynėse aikštėje vienu metu rungtyniaus po dešimt kiekvienos komandos žaidėjų, kurie kausis du kėlinius po dešimt minučių su dviejų minučių pertrauka.

Rungtynėms, kiekviena komanda gali registruoti po 16 žaidėjų, o norint, kad nenukentėtų mačo tempas ir energija, nelimituojamas keitimų skaičius.

Po žeminimo įskaitiniame plote, smūgis per vartus galės būti įvertinamas nuo 1 iki 5 taškų, o tai priklausys nuo to, kokią poziciją smūgiui pasirinks kamuolį spirsiantis žaidėjas.

Dar neprasidėjus pirmam turnyro etapui jau pradėta kalbėti ir apie ateinančius metus. Jau dabar planuojama, kad kitąmet komandų skaičius bus padidintas iki 16, o turnyras vyks 12 skirtingų vietovių įvairiose pasaulio vietose.

Kiekvienoje iš vietovių turnyras truktų savaitę laiko, o visas sezonas- keturis mėnesius, per kuriuos komandos ir žaidėjai turėtų galimybę parodyti visus savo sugebėjimus ir pajėgumą.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite