Angle down Atgal

Šiauliečiai Gedulo ir vilties dieną minės iškilmingu koncertu

Jau rytoj, birželio 14-ąją, Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ kviečia į koncertą „Grįžkim, grįžkim Lietuvėlėn“, skirtą Gedulo ir vilties dienai paminėti. 14.30 val. Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje skambės Šiaulių pučiamųjų orkestro (meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis, dirigentas Gediminas Brūzga), Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis) ir dirigentės Justinos Leinartaitės atliekama programa.

1941 m. birželio 14 d. Sovietų Sąjunga pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sibirą. Savo gimtinę palikti buvo priversti daugybė to meto politikų ir iškilių visuomenės veikėjų. Kasmet, minint tragiškiausias Lietuvos istorijai datas, mūsų šalyje organizuojami įvairūs renginiai, skirti skaudžiai į Lietuvos atmintį įsirėžusiems įvykiams atminti. Į vieną tokių koncertų visus šiauliečius ir miesto svečius nori pakviesti ir Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“.

Koncerto dirigentė Justina Leinartaitė pabrėžia tokio pobūdžio koncertų reikšmę šių dienų kontekste. Jai antrina ir Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis: „Birželio 14-oji mums primena tuos baisius laikus, Lietuvai padariusius nepataisomą žalą. Okupantų prievartą dabar patiria ir mūsų draugė Ukraina, tad birželio 14-osios minėjimas mums dar svarbesnis ir aktualesnis savo reikšme. Ne tik prisimenant tuos žmones, Lietuvos šviesuolius, kurių nebeliko, bet ir pagerbiant už Ukrainos laisvę žuvusiuosius“.

Šiam renginiui parinkta ir speciali muzikinė programa. „Atliksime įvairaus laikotarpio užsienio ir šių laikų lietuvių kompozitorių kūrinius bei giesmes. Programos centre – vieno įtakingiausių XX a. muzikų, kompozitoriaus Igorio Stravinskio, ,,Mišios” chorui ir dvigubam pučiamųjų kvintetui“, – koncerto programos užkulisius praskleidžia jaunosios kartos muzikė J. Leinartaitė. Kaip ir dera tokiai progai, koncerte vyraus rimties ir susikaupimo momentas.

Koncertas „Grįžkim, grįžkim Lietuvėlėn“, kuris vyks Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje, nemokamas. Daugiau informacijos galima rasti Šiaulių pučiamųjų orkestro feisbuko paskyroje arba www.saule.lt svetainėje.

 

Remiamas turinys
 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite