Angle down Atgal

Šį vakarą daugiau nei 20 tūkst. mikroįmonių gaus kvietimus teikti paraiškas subsidijai

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininkė Edita Janušienė sako, kad antradienio vakarą daugiau nei 20 tūkst. labai mažų įmonių, turinčių iki 9 darbuotojų, gaus kvietimus teikti paraiškas subsidijai.

„Šį vakarą daugiau nei 20 tūkst. įmonių per „Mano VMI” gaus kvietimus teikti paraiškas subsidijai. Įmonėms nereikia nieko ieškoti – nei paraiškos formos, nei kriterijų, nei pačioms vertinti sąlygų – viskas yra kvietime. Kvietime rasite nuorodą, kurią paspaudę rasite paraiškos formą ir pateiksite ją atgal per „Mano VMI”. Paramos forma yra negrąžinama subsidija ir jos dydžio apskaičiavimo pagrindas yra sumokėtas gyventojų pajamų mokestis (GPM)”, – antradienį spaudos konferencijoje sakė E. Janušienė.

Pasak jos, VMI, atrenkant įmones, kurios gautų šią paramą, pirmiausia vertins darbuotojų skaičių – ar gegužės 1 dieną yra ne mažiau kaip 1 ir ne daugiau kaip 9 darbuotojai.

„Taip pat vertins, ar jos yra VMI COVID–19 sąraše ir ar sumokėtas GPM praėjusiais metais. Vertinsime įmonės statusą – ar įmonė nėra bankrutavusi, bankrutuojanti, restruktūrizuojama ar likviduojama”, – sakė ji.

Tuo metu Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas sakė, kad, Vyriausybės turimais duomenimis, priemonėje galėtų dalyvauti iki 40 tūkst. įmonių.

Jis pakartojo, kad subsidija priklausys nuo praėjusiais metais sumokėto GPM. Jei sumokėta iki 1 tūkst. eurų GPM – subsidija bus minimali ir sieks 500 eurų, jei sumokėta nuo tūkstančio iki 2 tūkst. eurų GPM – bus skiriama 1 tūkst. eurų subsidija, jei sumokėta daugiau – subsidija sieks pusę sumokėto GPM.

L. Savicko teigimu, nuo paraiškos pateikimo iki išmokėjimo trukmė turėtų būti ne ilgesnė nei trys darbo dienos.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite