Angle down Atgal

Sezonine gripo vakcina skiepijasi aktyviai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas (NVSC Šiaulių departamentas) informuoja, kad užregistruotų gripo atvejų kol kas nedaug, tačiau gripo sezonas tik įsibėgėja. Efektyviausia profilaktinė priemonė ne tik nuo gripo, bet ir nuo sunkių jo komplikacijų – skiepai. Džiugu, kad gyventojai skiepijasi aktyviau nei praėjusį gripo sezoną.

Šiaulių mieste sergamumas didžiausias

Praėjusią savaitę (gruodžio 2–8 d.) Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodiklis padidėjo nuo 52,9 iki 54,7 atv. / 10 tūkst. gyv. Didžiausias sergamumas ir toliau registruojamas Šiaulių mieste. Per savaitę peršalimo ligomis susirgo 1 425 Šiaulių apskrities gyventojai, iš jų Šiaulių mieste – 929. Gripas diagnozuotas 6 Šiaulių apskrities gyventojams. 62,9 proc. susirgusiųjų – vaikai. Lyginant pastarųjų dviejų savaičių duomenis, sergamumas gripu ir peršalimo ligomis rajonuose išliko panašus, tačiau Šiaulių mieste sergamumas padidėjo.

Gyventojai skiepijasi aktyviai

Per šių metų lapkričio – gruodžio mėnesius sezonine gripo vakcina jau pasiskiepijo 13 566 Šiaulių apskrities gyventojų. Iš viso įskiepyta 93,6 proc. viso gauto vakcinos kiekio. Nemokamos gripo vakcinos kiekiai sparčiai mažėja, tačiau kai kuriose Šiaulių apskrities ASPĮ dar yra nepanaudotų vakcinos dozių. Ypač aktyviai skiepijasi vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys (62,5 proc.). Skirstant gyventojus pagal rizikos grupes, 70,2 proc. paskiepyta asmenų, sergančių įvairiomis lėtinėmis ligomis, 5,4 proc. vakcinos panaudota sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams skiepyti ir 8,3 proc. asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose.

Gripas – pavonjinga infekcija

Peršalimui komplikacijos dažniausiai nebūdingos, o susirgus gripu – jos dažnos ir sunkios, kurios dažniau kyla vyresnio amžiaus žmonėms ir tiems, kurie sega lėtinėmis ligomis. Dažniausiai pasitaikančios gripo komplikacijos – virusinės arba bakterinės kilmės plaučių uždegimas, sinusitas, vidurinės ausies uždegimas, sepsis (kraujo užkrėtimas).

NVSC Šiaulių departamentas gripo sezono metu rekomenduoja

Skiepai – veiksmingiausia gripo specifinė profilaktikos priemonė. Pasiskiepyti sezoninio gripo vakcina rekomenduojama visiems vyresniems nei 6 mėn. amžiaus gyventojams ir ypatingai gripo rizikos grupėms priklausantiems asmenims: nėščiosioms, 65 m. ir vyresniems asmenims, asmenims sergantiems lėtinėmis ligomis, asmenims gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose bei sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams. Gripo rizikos grupėms priklausantys asmenys skiepijami valstybės lėšomis kompensuojama sezoninio gripo vakcina.

NVSC Šiaulių departamentas taip pat rekomenduoja:

● saugotis peršalimo bei vengti kontakto su sergančiais asmenimis;

● tinkamai ir dažnai plauti rankas – po tekančiu vandeniu, su muilu, ne trumpiau kaip 20-30 sekundžių;

● laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną vienkartine nosinaite, nosinaitę nedelsiant išmesti bei nusiplauti rankas;

● stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač neplautomis rankomis;

● dažnai vėdinti ir valyti drėgnu būdu patalpas;

● susirgus likti namuose – neiti į darbą, neleisti sergančių vaikų į kolektyvus bei dėl gydymo paskyrimo kreiptis į savo šeimos gydytoją.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite