Angle down Atgal

Šešių įmonių vadovai įtariami nesumokėję pusės milijono mokesčių

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pirmadienį pranešė išaiškinusi lietuvių ir latvių grūdų pardavėjų grupuotę, kuri įtariama tarpusavyje vykdžiusi fiktyvius sandorius, klastojusi dokumentus ir valstybei nesumokėjusi pusės milijono mokesčių.

Kaltinimai pateikti šešiems asmenims, jie įtariami apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu, dokumentų klastojimu, neteisingų duomenų apie pajamas pateikimu, sukčiavimu ir didelės vertės svetimo turto pasisavinimu.

Panevėžio apygardos prokuratūra baigtą ikiteisminį tyrimą perdavė teismui.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, keturios įmonės Lietuvoje ir Latvijoje pirkdavo bei parduodavo didelius kiekius įvairių rūšių grūdų. Dvi iš šių Lietuvoje įsteigtų įmonių buvo valdomos Latvijos piliečių, likusios dvi – lietuvių. 

Pareigūnams pradėjus domėtis grūdų pirkimo ir pardavimo sandoriais, kurių vertė kartais siekdavo per pusę milijono eurų, nustatyta, kad didžioji dalis jų yra fiktyvūs ir iš tiesų niekada nebuvo įvykdyti.

Vienas kitą pažįstantys keturių įmonių vadovai, įtariama, sukčiaudami klastojo sąskaitas faktūras ir tarpusavyje dalijosi po fiktyvių sandorių gautas nemažas sumas, jas išgrynindami bankomatuose Panevėžyje ir Biržuose.

Pareigūnai įtaria, kad su šiais asmenimis bendrininkavo ir kartu pinigus savinosi dar vienos įmonės, Pasvalio rajone užsiimančios keleivių pervežimu, direktorius. Anot FNTT pranešimo, jis  dalyvavo klastojant fiktyvių sandorių sąskaitas faktūras.

Bylos duomenimis, Pasvalio rajono įmonė galėjo apgaulingai tvarkyti buhalterinę apskaitą, pirkti paslaugas, kurios teiktos ne įmonei. Taip pat manoma, kad įmonės direktorius už įmonės pinigus sau ir savo šeimai pirko keliones, remontavo asmenines transporto priemones.

Norėdamas nuslėpti galimai padarytus pažeidimus, vadovas imitavo įmonės akcijų pardavimą nesusijusiam Latvijos piliečiui, tačiau patikrinimų metu dalis įmonės dokumentų rasta pas tikrąjį direktorių. 

Anot pranešimo, Pasvalio rajone krovinių pervežimu užsiimanti bendrovė tariamai iš Latvijos į Lietuvą pervežė daugiau nei 303 tonas grūdų – suklastotos sąskaitos ir 12 tarptautinių krovinio transportavimo važtaraščių.  

Šiuo metu įtarimai pateikti šešiems įmonių vadovams. Suskaičiuota, kad bendrai sukčiaudami jie nuslėpė ir nesumokėjo beveik 0,5 mln. eurų pridėtinės vertės ir pelno mokesčių valstybei. Padaryta žala juridiniams asmenims siekia per 263 tūkst. eurų. 

Ikiteisminio tyrimo byloje ieškiniai pareikšti keturiems asmenims, jų suma – daugiau kaip 400 tūkst. eurų. Laikinai apribota nuosavybės teisė į turtą, kurio vertė siekia per 163 tūkst. eurų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite