Angle down Atgal

Serialo apžvalga: „Khrustalnyy“ (2021)

Chrustalnas, nedidelis šachtinės pramonės miestas Rusijoje. Ežero krante aptinkamas žiauriai nužudyto vaiko lavonas. Ekspertizė rodo, kad berniukas kelias savaites buvo laikomas surakintas, po nužudymo iš jo kūno buvo išimta dalis vidaus organų, išdurtos akys. Dar vienas vaikas yra dingęs, o vietiniai gyventojai su siaubu prisimena prieš daugelį metų jų miestelyje nuskambėjusią pedofilijos istoriją.

Naudodamasis ryšiais gubernatorius prašo pagalbos iš Maskvos. Sergejus Smirnovas yra žinomas teisėsaugos bihevioristas – jo užduotis perprasti nusikaltėlio mąstymą, suprasti kaip žudikas atsirenka aukas, kas jį jaudina ir kodėl jis žudo. Sergejus sutinka padėti tyrimui, tačiau į gimtąjį miestą grįžta nenoriai – nuolat rodomi vaikystės prisiminimai sufleruoja, kad prieš daugelį metų čia įvyko kažkas baisaus. Vietos teisėsaugai miestelyje vadovauja ilgus metus nematytas jo brolis, čia sparčiai plėtojamas stambus investicinis projektas, todėl gubernatorius paprašo žudiką surasti „tyliai“, vengiant didelio triukšmo.

Scenarijaus autorius Olegas Malovičko, kūręs ir Rusijoje labai žinomo serialo „Metodas“ scenarijų, istoriją parašė remdamasis savo asmenine patirtimi. Kai jam buvo 13 metų, jį smarkiai sumušė ir bandė išprievartauti motinos draugas. Berniukas pabėgo iššokęs pro langą ir keletą mėnesių praleido ligoninėje.

Didelė Rusijos auditorijos dalis pasibaisėjo pasakojamos istorijos žiaurumu, o kritikai serialą išgyrė ne tik dėl draminės linijos vystymo, bet ir dėl socialinių skaudulių viešinimo – prievartos, alkoholizmo, globos ir vienatvės.

„Kiekvienas žmogus turi tam tikrą kiekį parafilijų. Kažkas jas paslepia, vieni valdo, kiti - ne. Todėl pasakojimas apie serijinius žudikus yra pasakojimas apie mus visus. Ir dabar pasakysiu baisų dalyką – mes kiekvienas galime padaryti kažką panašaus, tai yra tam tikra nuslopinta mūsų asmenybės dalis, kurią mes vis nugalime, tačiau tuo pat metu žinome, kad ji ir toliau egzistuoja mumyse,“ – sakė scenarijaus autorius.

Apžvalgos autorius Vilius P.

IMDB

KAS GERO EKRANUOSE

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite