Angle down Atgal

Septyni dalykai, kuriuos turite sakyti savo vaikui

Jei norite užauginti kompleksuotą vaiką, nuolat jį kritikuokite. O jei norite, kad jūsų vaikas augtų laimingas, privalote jam sakyti šiuos septynis dalykus.

1. Aš tave myliu

Negalvokite, kad jūsų vaikas žino, kad jį mylite. Jūs privalote tai sakyti nuoširdžiai, emocionaliai ir dažnai. Tai leidžia vaikui pajusti, kad gali jumis pasitikėti. Jis tada jaučiasi ypatingas, laimingas, patenkintas.

2. Aš tavimi didžiuojuosi

Jei norite užauginti pasitikintį savimi žmogų, reikia visada pasakyti, kad didžiuojatės net mažomis jo pergalėmis. Jis turi žinoti, kad esate sužavėti jo pokyčiais, progresu. Tai paskatina eiti toliau.

3. Atleisk man

Kartais tėvai pasikarščiuoja, jei kyla problemų dėl vaiko poelgių. Ir jei taip nutiko, reikia atsiprašyti. Tai ne silpnumas, o pagarba vaikui. Jūs jam parodote gero elgesio pavyzdį.

4. Aš tau atleidžiu

Disciplina, auklėjant vaiką, – būtina. Kažkokie apribojimai, kai vaikas nusikalsta, reikalingi. Kai jis supranta, kad negerai pasielgė, ir atsiprašo, jį reikia apkabinti ir atleisti.

5. Aš klausau

Būkite kantrūs ir palaukite, kol vaikas parodys savo gerąsias puses, kūrybiškumą. Maži vaikai dar nemoka išreikšti savo jausmų, žodžių. Pasikalbėkite, kai jam to reikia, tai padeda geriau pasitikėti savimi.

6. Tai – tavo atsakomybė

Kai vaikas pakankamo amžiaus, kad gali atlikti kažkokius buities darbus, verta jam turėti pareigų – išplauti indus, išsiurbti kambarius. Tokiu būdu užauginsite atsakingą žmogų.

7. Tu turi viską, ko reikia laimei

Kartais vaikas vengia veiklų, nes bijo pralaimėti, pasirodyti silpnesnis. Tuomet jam reikia palaikymo. Pasakykite, kad jis turi viską, ko reikia, kad išlaikytų testą, arba kad jam pavyks viskas, nes gerai mokėsi. Tai suteiks pasitikėjimo, nepaisant to, kad jam ne kartą nepasisekė.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite