Angle down Atgal

Senolei laiku neamputavus kojos pirštų, teks pjauti koją. Kaltas koronavirusas?

Pastaruosius keletą mėnesių koronavirusas tapo pagrindine politikų ir medikų dienotvarkės dalimi. Tačiau vienas po kito pasipylusios makabriškos pacientų istorijos rodo, kad, susitelkus kovai į vieną priešą, mažiau dėmesio skiriama kitiems ne ką mažiau pavojingiems susirgimams gydyti.

Kauno rajone gyvenančiai senolei diagnozavus COVID-19 laiku neatlikta kojų pirštų amputavimo operacija turėjo skaudžių pasekmių – užleista gangrena progresavo ir virto būtinybe amputuoti daugiau nei pusę kojos. Medikai savo ruožtu tikina, kad net sergantiems koronavirusu skubios operacijos yra atliekamos, o pacientė gydymo atsisakė pati.

Į Alfa.lt redakciją kreipėsi Adomas (vardas pakeistas – aut. past.), ilgus metus prižiūrintis diabetu sergančią savo močiutę.

Vyras papasakojo, kad senolė buvo hospitalizuota Marijampolės ligoninėje, kur ir užsikrėtė COVID-19.

„Iš pradžių nieko neįtarėme, tik parsivežę močiutę namo po kelių dienų sužinojome, kad būtent tame Marijampolės ligoninės skyriuje, kuriame ji gulėjo, įvyko viruso protrūkis. Kad netampytume be reikalo garbaus amžiaus žmogaus testuoti, pasitarę su gydytojais nusprendėme ją stebėti dėl galimų ligos apraiškų, tačiau jų neatsirado. Visas 16 dienų namuose jai nebuvo pakilusi temperatūra, nebuvo jokių kitų simptomų“, – pasakojo anūkas.

Šeimą ištiko šokas, galų gale sužinojus, kad senolės COVID-19 testas teigiamas.

„Močiutė serga diabetu. Jos amžiuje tokia liga pavojinga ne tik dėl cukraus svyravimų, bet ir dėl to, kad gali rimtai pakenkti kraujotakai. Būtent dėl to jos kojų pirštus apėmė gangrena, atsirado būtinybė juos amputuoti. Jai juos be galo skaudėjo ir pati paprašė, kad iškviestume greitąją, kai pajuto, kad nebegali kentėti“, – pasakojo Adomas.

Atvykus greitosios pagalbos automobiliui, buvo nuspręsta moterį pirštų amputavimui gabenti į Kauno klinikas, ten atliktas privalomas COVID-19 testas ir parodė teigiamą rezultatą.

„Mums iš karto pasakė, kad į klinikas močiutės nepriims ir perkėlė į Kauno infekcinę ligoninę. Ten kelis kartus darė pakartotinius testus, tačiau jie dar kurį laiką buvo teigiami, nors ji pati ir toliau nei karščiavo, nei kitų simptomų buvo“, – pasakojo vyras.

Pasak Adomo, infekcinėje ligoninėje senolę gydė tik nuo viruso, o koją naikinanti gangrena progresavo.

„Ji mums skambindavo kiekvieną dieną iš ligoninės verkdama, prašydavo, kad pasiimtume. Nežinojome, ką daryti. Kai pagaliau jai nuolat atliekami testai parodė neigiamą rezultatą, mums buvo leista ją pasiimti namo. Tačiau angiochirurgai, atlikę tyrimus, pasakė, kad jau reikės nupjauti nebe kelis pirštus, o koją virš kelio. Močiutė dėl to dar labiau išsigando“, – prisiminė anūkas.

Šiuo metu moteris dar kartą hospitalizuota ir laukia kojos amputavimo operacijos.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų atstovai su išsakytais kaltinimais nesutinka. Alfa.lt atsiųstame atsiliepime rašoma, kad pacientė pati atsisakė kojos pirštų amputacijos, dėl to buvo perkelta į kitą ligoninę. Pateikiame atsakymą:

„Kauno klinikos – tretinio lygio gydymo įstaiga ir kai kurios procedūros bei intervencijos Kauno regione yra atliekamos tik šioje ligoninėje.

Kauno klinikose COVID-19 pandemijos metu visos pacientų gyvybę ir sveikatą gelbėjančios intervencijos bei procedūros atliekamos. COVID-19 infekcija užsikrėtusiems asmenims, prireikus tretinio lygio sveikatos priežiūros paslaugų, Kauno klinikose jos taip pat teikiamos.

Užtikrinant nuolatinę sveikatos priežiūros pagalbą, esame numatę specialią infrastruktūrą šia infekcija užsikrėtusiems pacientams: suplanavome paciento kelią Skubios pagalbos skyriuje, į kurį pirmiausia patenka pacientai, numatėme specialias operacines, visas personalas yra aprūpintas asmens apsaugos priemonėmis ir apmokytas, kaip jomis naudotis, taip pat numatytos ir sukurtos tolesnio tokių pacientų gydymo vietos Kauno klinikose.

Minėta pacientė į Kauno klinikas iš kitos ligoninės pateko dėl skausmų pėdoje ir pirštų gangrenos. Sprendžiant dėl tinkamiausio gydymo, pacientei buvo atliekami įvairūs tyrimai, kurie patvirtino, kad moteriai reikės stacionarinio gydymo. Pagal numatytą sveikatos apsaugos ministro tvarką, visiems į ligoninę hospitalizuojamiems pacientams atliekamas tyrimas dėl COVID-19, šiai pacientei jis taip pat buvo atliktas. Nors moteris neturėjo jokių šiai infekcijai būdingų simptomų, pacientei patvirtintas teigiamas COVID-19 tyrimo atsakymas.

Gavusi visus kitų atliktų tyrimų atsakymus ir atsižvelgdama į pacientės sveikatos būklę, gydytojų komanda priėmė sprendimą dėl kojos pirštų amputacijos. Tačiau su šiuo sprendimu pacientė nesutiko ir gydymo atsisakė, todėl tolesniam gydymui dėl COVID-19 infekcijos ir pirminės problemos pacientė perkelta į Kauno klinikinę ligoninę.“

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite