Nuotrauką dariau 2017 metais Ginkūnų kapinėse
Angle down Atgal

Seniai reikėjo tokį sprendimą padaryti

Tai yra Etaplius.lt skaitytojo nuomonė, už kurios turinš redakcija neatsako!

Sprendimas geras, bet neužbaigtinis. Reikėjo iškasti palaikus ir perkelti į bendras sovietinių karių kapines Ginkūnuose.

Dauguma pašnekovų yra patenkinti tokiu Savivaldybės sprendimu. Ir, vis dėlto, politinės pergalingos valios trūko. Reikėjo palaikus perkelti prie visų žuvusiųjų. Toks sovietinių palikuonių ambicingas užsispyrimas yra labai politizuotas. Maskvos valdovai nori priversti visus, o ypatingai mus, lietuvius, paklusnumui jiems.

Mes esame nepriklausomi, todėl pilnai turime teisę savo krašte ir savo miestų pertvarkymui tokiam kokio mums reikia. Mūsų valdininkai turi parodyti buvusiems okupantams savo kietą stuburą. Mano supratimu, šitas klausimas galėjo būti seniai išspręstas, tik jį reikėjo spręsti tuo momentu, kada buvo verčiama okupanto statula prie "Prisikėlimo aikštės" ir tuo momentu, kada buvo nuimama Lenino cementinė galva prie Centrinio parko.

Bet trūko tada politinės valios, buvo sukaustyti baimės lenciūgų. Aš gerai prisimenu stalinistinius laikus po karo. Iš visur buvo rankiojami pakavoti žuvusieji ir vežami į bendras karių kapines Bubiuose. Taip ir iš Šiaulių centro turėjo būti išvežti ten, kur ir dera. Bet Lenino ir Stalino gerbėjai specialiai paliko centrinėje aikštėje. Manau, kad ateis tokia diena,kai visi žuvę okupantų kariai bus suvežti ten, kur ir dera.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite