Angle down Atgal

Senelių namų „Medgloba“ vadovė: svarbiausia išsaugoti visus savo globotinius ir darbuotojus

Kaune įsikūrusioje senelių globos privačioje įstaigoje „Medgloba“ karantinas paskelbtas anksčiau nei visoje šalyje. Nors dėl to sulaukta priekaištų viršijus įgaliojimus sprendimo įstaiga dėl trapios savo globotinių sveikatos būklės neatšaukė.

„Pas mus karantinas veikia jau daugiau nei mėnesį. Nuo tos dienos, kai Kaune buvo paskelbtas karantinas dėl gripo. Nuo tada apribojome globotinių lankymą, kas, žinoma, daugeliui jų artimųjų tai nepatiko. Mums priekaištavo, kad viršijome savo įgaliojimus, ir kad įstaigos direktoriaus įsakymo nepakanka įrodyti, jog esame teisūs. Tačiau laikėmės savo sprendimo, ir karantino sąlygų nekeitėme.

Kai buvo užregistruoti pirmieji koronaviruso atvejai šalyje, „Medgloboje“ karantiną netgi sugriežtinome. Abu su vyru Linu dirbame šiuose globos namuose. Esame medikai, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto auklėtiniai, todėl puikiai suprantame, kokia dabar pavojinga situacija yra tai ypač didelės rizikos grupei priskiriamiems žmonėms, mūsų globotiniams. O jų prižiūrime ne vieną dešimt, Globotinių skaičius dėl karantino pas mus nesumažėjo. Manau, kad situacijos rimtumą supranta ir jų artimieji, tad priekaištų dėl karantino apribojimų dabar beveik nebegirdime“, - Eltai sakė „Medglobos“ vadovė Indrė Urbanavičienė.

Pasidomėjus, ar netrūksta įstaigai specialiųjų medicininių apsaugos priemonių, ji patvirtino: jų pakanka. Nuo pat „Medglobos“ įkūrimo prieš 8 metus, darbuotojai įstaigoje dirba mūvėdami gumines pirštines, pakanka ir dezinfekcinių priemonių. Karantino metu personalas vengia kelionėms į darbą naudotis viešuoju transportu.

„Turime rezervą reikiamų priemonių, tai blaškytis, kur tai nusipirkti, mums dabar neprisieina. Tereikėjo užsakyti apsauginių kaukių ir jų užsakėme siuvykloje, iš kurios perkame patalynę ar kitus reikalingus siuvinius. Tos kaukės – daugkartinės, skalbiamos. Įsigijome jų reikiamą kiekį, todėl turėtų ilgam pakakti. Mes labdaros negavome ir iš nieko jos neprašome, - nėra tokio poreikio. Kitiems gal jos reikia labiau“, - aiškino „Medglobos“ steigėja ir vadovė.

Paskelbus „Medgloboje“ karantiną, globojamus senelius nuo gripo paskiepijo poliklinikos specialistai. Dėl koronaviruso karantino šiuo metu įstaigos durys uždarytos ir senelius lankančiai šeimos gydytojai, kuriai patikėta pirminė garbaus amžiaus globotinių sveikatos priežiūra. Kai reikia, šeimos gydytoja konsultuoja telefonu. Kol kas rimtesnės medikų pagalbos nė vienam iš senelių neprireikė. Tačiau, anot I. Urbanavičienės, jei kiltų pavojus kokios senolės ar senolio sveikatai, nedelsiant būtų kviečiama greitoji medicinos pagalba.

„Viliuosi, kad to neprireiks, ir tą pavojingą laikotarpį visi sėkmingai išgyvensime“, - sakė gydytoja I. Urbanavičienė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite