Angle down Atgal

Senatvės stereotipus laužo devyniasdešimtmetė esperantininkė

Skundžiatės, kad jūsų mieste, miestelyje ar kaime nuobodu ir neįdomu gyventi? Patys kalti. Ir jūs taip atsakysite, kai papasakosime, kaip intensyviai įdomiai turiningai leidžia laiką viena rajono šešiasdešimtmečių-devyniasdešimtmečių kompanija.

Ši laužo visus senatvės stereotipus - daug keliauja, turistauja, kartu švenčia šventes, ir, svarbiausia, mokosi. Kaip patys sako, “jei žinai, kad ši diena paskutinė, ją praleisk mokydamasis”. “Mūsų laikas” tokioje draugijoje atsidūrė netikėtai. Jurbarko esperanto klubo “Horizontas” nariai penktadienio vakarą važiavo pasveikinti su garbia sukaktimi vyriausią klubo narę. Mielai prie sveikinimo delegacijos prisijungėme, kai sužinojome, kad toji jubiliatė, sausio 10 dieną švenčianti 90-metį, ne kas kitas, o Kazimiera Petraitienė.

Ta pati moteris, kurią “Mūsų laikas” kalbino prieš septynetą metų ir kuri tikriausiai įsiminė ištikimiems skaitytojams. Tai ta pati optimizmu trykštanti moteris iš Šimkaičių seniūnijos, gyvenanti netoli Stakių, kuri ėmė ir išlaikė vairavimo egzaminą, teises gavo būdama 60-ies ir sėkmingai sau važinėjo. Kaip vėliau išsiaikinome, ji dar iki šiol sėda už to paties Opel Astra automobilio vairo. Tiesa, tik vaikai dabar “veto šiam reikalui uždėję”, t.y. draudžia mamai už vairo sėsti, kai pavojingos sąlygos važiuoti. Visą straipsnį rasite naujausiame "Mūsų laikas" numeryje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite