Angle down Atgal

Seksualinės prievartos skandalo sukrėsta Australijos vyskupų delegacija nuvyko į Vatikaną

Vatikanas pranešė, kad Australijos katalikų vyskupų konferencijos delegacija atvyko į Romą aptarti „pasitikėjimo atkūrimo“ popiežiaus patarėjui, australų kardinolui George‘ui Pellui (Džordžui Pelui) įsipainiojus į seksualinės prievartos skandalą.

Apie šią savaitę įvykusį australų delegacijos vizitą Vatikanas pranešė šeštadienį. Pranešime sakoma, kad Australijos Bažnyčios pagrindiniai lyderiai susitiko su aukšto rango pareigūnais, įskaitant Vatikano valstybės sekretorių ir Tikėjimo doktrinos kongregacijos sekretorių. Pastaroji įstaiga tiria visas bylas, kuriose kunigai kaltinami seksualiniu priekabiavimu prie nepilnamečių.

Neeiliniai susitikimai Romoje vyksta praėjus keliems mėnesiams po to, kai Vatikanas išsiuntė G.Pellą iš Romos dėl įtarimų seksualiniu išnaudojimu stoti prieš Melburno magistrato teismą.

Popiežius jį išleido nemokamų atostogų. Pranciškus taip pat užsiminė, kad jis nebus verčiamas atsisakyti įtakingos Vatikano ekonomikos ministerijos vadovo posto.

Tačiau skandalas supurtė Bažnyčią. G.Pellas yra aukščiausio rango katalikų dvasininkas, apkaltintas kriminaliniais nusikaltimais, susijusiais su senu Bažnyčios seksualinio išnaudojimo skandalu.

Buvęs Sidnėjaus ir Melburno arkivyskupas G.Pellas tvirtina esąs nekaltas.

BNS/Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite