Angle down Atgal

Sekmadienį Kaune karaliaus amerikietiškasis futbolas

Sekmadienį Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione vyks pirmasis amerikietiškojo futbolo mačas miesto istorijoje. Draugiškoje akistatoje susirungs mišrios iš Vilniaus „Iron Wolves“ bei Kauno „Dukes“ žaidėjų suformuotos komandos.

Nors nė vienas lietuvis NFL lygos durų kol kas neatvėrė, tačiau tautiečius galima rasti Suomijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos lygose.

Nors į Lietuvą atkeliauti amerikietiškasis futbolas užtruko, prieš pusantrų metų grupė entuziastų Vilniuje įkūrė „Iron Wolves“ ekipą, kuri šiemet jau spėjo sudalyvauti tarptautiniame „Monte Clark Cup 2017“ turnyre ir net paragauti pergalės skonio, kai namuose palaužė svečius iš Kaliningrado.

Amerikietiškas futbolas neliko tik vilniečių hobis. 2017 metais prasidėjo aktyvios ir reguliarios treniruotės Kaune, kur šiam sportui neabejingų žmonių dėka įsikūrė Kauno „Dukes“ komanda. Šį sekmadienį pasikvietę į svečius sostinės „Iron Wolves“ atstovus, kauniečiai S. Dariaus ir S. Girėno stadione surengs mišrių komandų draugiškas rungtynes. Mačas prasidės 11 val.

Vienas iš Kauno „Dukes“ klubo įkūrėjų, amerikietiškojo futbolo mėgėjas Vytenis Navickas pasakojo, kad suformuoti gimtojo miesto komandą paskatino noras treniruotis Kaune, o ne važinėti 100 kilometrų į Vilnų.

„Šio sporto žavesys yra jo universalume, kiekvienas gali rasti savo poziciją, nesvarbu ar esi žemas ar aukštas, sunkus ar lengvas. Taktinė žaidimo pusė taip pat teigia daug malonumo - profesionalų komandos turi šimtus derinių, o mėgėjų čempionatuose laimi ne fiziškai stipriausia, tačiau geriausiai susižaidusi komanda“, - apie žaidimo ypatybes pasakojo V. Navickas.

Amerikietiškas futbolas Lietuvoje plinta ir į kitus miestus. Pirmoji treniruotė jau vyko ir Šiauliuose. Vėliau ten pat surengtos parodomosios rungtynės tarp Vilniaus bei Rygos „Lions“ (Latvija) komandų. Tuo tarpu Klaipėdoje pavasarį rinkosi „Flag“ futbolo mėgėjai.

Lietuvių bendruomenės pastangos neliko nepastebėtos - liepos mėnesį Kaune svečiavosi Tarptautinės amerikietiško futbolo federacijos (IFAF) prezidentas Tomis Vikingas (Tommy Wiking). Buvo aptarti planai dėl federacijos įsteigimo, prisijungimo prie tarptautinės bendruomenės bei šio sporto stovyklų Lietuvoje.

S. Dariaus ir S. Girėno sporto centre rugsėjo mėnesio sekmadieniais organizuojamos veiklos leis miestiečiams susipažinti su netradicinėmis sporto šakomis.

„Norime plėsti žmonių akiratį, todėl kartu su partneriais nusprendėme suorganizuoti netradicinių sporto šakų savaitgalius, kuriuose bus galima susipažinti su amerikietišku futbolu, beisbolu, golfu. Stadionas yra erdvė, pirmiausiai skirta būtent miestiečiams. Čia nuolat vyksta mankštos, bėgimo treniruotės, skatinamas miestiečių fizinis aktyvumas, įsitraukimas į bendruomenės veiklą“, - sakė S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro vadovas Giedrius Bielskus.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite