Angle down Atgal

Seirijų seniūnijoje – neįprastas „darbuotojas“

Kaip žinia, Seirijų miestelio herbe puikuojasi trys vėžliai, o šioje seniūnijoje esančiame Metelių  regioniniame parke gyvena ypač reti, Europoje saugomi baliniai vėžliai – regioninio parko simboliai.

Ir štai staigmena: į Seirijų seniūniją atkeliauja neįprastas darbuotojas, jam ruošiama „darbo vieta“.

Savaitgalį vykusiame tarptautiniame menų festivalyje Šilaičiuose „Vieną kartą Šilaičių karalystėje...“ šios šventės sumanytoja Danutė Ruseckaja padovanojo Seirijų seniūnijos seniūnei Ritai Matusevičiūtei-Bražinskienei gyvą vėžlį.

„Savo simbolį jie turi, tik medinį. Nutariau, kad gyvą reikia padovanoti. Prasminga dovana, manau. Gyvo savo miestelio herbo niekas neturi, o ponia Rita turės – pagalvojau“, – sako šypsodamasi ponia Danutė.

Ji tenorėjusi atsidėkoti: „Anksčiau visa mūsų sodyba buvo apsupta tvoros, tėvukui mirus, nebebuvo kam jos prižiūrėti, tad sunyko. Šiemet seniūnija suorganizavo ir pastatė pintos tvoros fragmentą. Seniūnė netgi pati atvežė, o Lietuvos kūrybinės raiškos asociacijos „Menų sodo“ nariai pasodino bičiulystės gėlynus, tad aš atsidėkodama sugalvojau padovanoti seniūnijai miestelio simbolį – gyvą vėžlį.“

„Sodyba negyvenama, tad, kad galėčiau priimti svečius šventėn, visada reikia paplušėti“, – prisipažįsta ponia Danutė. Taip ji su Seirijų seniūne bendrą kalbą randančios jau ne vienus metus.

Tokią neįprastą dovaną gavusi seniūnė buvo nustebinta – juk ne kasdien vėžlius dovanoja: „Nei kuo šerti neturiu, nei ką man daryti su tuo vėžliu – tokios pirmos mintys galvoje sukosi.“

Suka galvą dabar seniūnė, kur tą vėžlį apgyvendinti – terariumo juk reikia. Alytuje nėra terariumų pirkti. „Išeisiu atostogų, važiuosiu į Kauną. Iš savo lėšų nupirksiu terariumą, pasitarsiu su specialistais, kaip vėžliuką prižiūrėti – viską išsiaiškinsiu. Norėčiau, kad vandens nereikėtų dažnai keisti, ieškosiu gero terariumo“, – pasakoja ji.

Kol kas dar nežino, kur stovės terariumas, mat vėžliui šviesos reikia, tad dabar renkama pati tinkamiausia vieta seniūnijoje.

Kol kas seniūnė rūpinasi vėžliu pati: „Nupirkau maistelio specialiai vėžliams. Ėda. Atkuto. Toks guvus. Jaučiasi tikrai gerai. Tereikia jam gerų, erdvių namų.“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite