Angle down Atgal

Seimui bus pasiūlyta nauja sankcija už žiaurų elgesį su gyvūnais

Seimo Laisvės frakcijos narė Ieva Pakarklytė ketvirtadienį ketina pateikti Seimui Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis siūlys uždrausti laikyti gyvūnus asmenims, kurie žiauriai elgėsi su gyvūnais.

Siūlomas projektas numato, kad gyvūnų savininkams ir laikytojams, iš kurių Administracinių nusižengimų kodekso nustatyta tvarka privalomai konfiskuoti gyvūnai, gali būti taikomas draudimas įsigyti ir laikyti gyvūną. Konfiskavus gyvūną Baudžiamojo kodekso nustatyta tvarka, draudimas įsigyti ir laikyti gyvūną būtų taikomas privalomai.

Įstatymo pataisos numato, kad draudimas įsigyti ir laikyti gyvūną būtų taikomas nuo 2 iki 10 metų. Draudimą taikanti institucija spręstų dėl draudimo įsigyti ir laikyti gyvūną taikymo apimties. Siūloma, kad draudimas laikyti gyvūną galiotų gyvūno savininko ar laikytojo gyvenamojoje vietoje, taip pat ir kitose vietose, kuriose gyvūno savininkas ar laikytojas faktiškai gali laikyti gyvūną.

Už draudimo įsigyti ir laikyti gyvūną pažeidimą siūloma bausti nuo 150 iki 300 eurų. Šie administraciniai nusižengimai, padaryti pakartotinai, užtrauktų baudą nuo 300 iki 550 eurų.

Siūlomais projektais siekiama mažinti žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų skaičių, stiprinti gyvūnų gerovę ir apsaugą, taip pat prisidėti prie nelegalių daugyklų veiklos stabdymo bei fizinių asmenų, pakartotinai žiauriai besielgiančių su gyvūnais, neleistinų veiksmų kontrolės.

Remiantis šiuo metu galiojančiu teisiniu reguliavimu, už žiaurų elgesį su gyvūnu, gyvūno kankinimą ir gyvūno kankinimą, kai dėl to gyvūnui gresia žūtis ar suluošinimas, asmeniui privaloma skirti gyvūnų konfiskavimą.

„Vis dėlto matoma teisės aktų spraga, nes asmuo, iš kurio valstybinės institucijos konfiskavo gyvūną už žiaurų elgesį, jau kitą dieną gali įsigyti naują gyvūną", – sakoma dokumento aiškinamajame rašte.

Jame pažymima, kad Lenkijoje už žiaurų elgesį su gyvūnais teisė laikyti gyvūną atimama iki 10 metų, Estijoje – iki 5 metų, Suomijoje ir Švedijoje – 2 metams. Europos Sąjungoje matyti ir tokių pavyzdžių, kuomet teisė laikyti gyvūną asmeniui, žiauriai besielgusiam su gyvūnu, gali būti atimama visam laikui. Parlamentarų duomenimis, toks reguliavimas galioja Airijoje, Austrijoje, Belgijoje, Suomijoje, Vokietijoje.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite