Angle down Atgal

Seimo valdyba prašo Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvados dėl krizės suvaldymo

Seimo valdyba, pirmadienį svarsčiusi Seimo opozicijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio siūlymą dėl nepaprastosios padėties šalyje įvedimo, nutarė kreiptis išvados į Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetą.

Seimo valdyba taip pat pritarė Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės ir Seimo vicepirmininkės Irenos Degutienės siūlymui Vyriausybei apsvarstyti galimas Užkrečiamųjų ligų ir Civilinės saugos įstatymų pataisas, kurios nekeltų jokių abejonių ir nebūtų pažeisti gyventojų ir verslo teisėti lūkesčiai.

Seimo opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis tvirtino, kad nekvestionuoja karantino reikalingumo, nes Vyriausybei reikėjo reaguoti į sudėtingą situaciją greitai. „Klausimas, kuris išlieka, ar sprendimas dėl tos situacijos pratęsimo turi būti padarytas Vyriausybėje ar jis turėtų vykti Seime? Kai kurie teisininkai linkę manyti, kad Seimas turėtų pratęsinėti tą situaciją. Pagrindinė problema, kuri egzistuoja, yra galimos teisinės pasekmės po karantino“,- sakė G. Landsbergis.

Jo nuomone, padarius teisinių klaidų ateityje būtų galima tikėtis iš verslo reikalavimų atlyginti žalą. „Noriu būti įsitikinęs, kad mes viską padarėme teisingai“,- sakė G. Landsbergis. Jo nuomone, tokią išvadą Seimo valdybai turėtų pateikti Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

Seimo valdybos posėdyje dalyvavęs ministro pirmininko patarėjas Donatas Matuiza sutinka, kad turi būti teisinis įvertinimas tos situacijos ir aiškumas, nes valstybėje tokios situacijos dar nebuvo.

Jis žadėjo, kad tai bus įvertinta ir trečiadienį vyksiančiame Vyriausybės posėdyje.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite