Angle down Atgal

Seimo pirmininkė: darbo pradžia nebuvo lengva, darbotvarkę diktuoja pandemija

Naujojo Seimo darbo pradžia nebuvo lengva, tačiau pandemijos akivaizdoje Seimo nariai užtikrino teisėkūros tęstinumą, baigiant pirmąją sesiją sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Akivaizdu, darbo pradžia nebuvo lengva. Kalbu ne apie vidines nuotaikas. Jos, mano nuomone, buvo sveikos demokratijos pavyzdys, aktyvus Seimas negali būti tylus. Politika be aistrų vargiai įmanoma. Mūsų darbo pradžia nebuvo lengva, pandemija diktavo ir toliau diktuoja darbotvarkę“, – į parlamentarus kreipėsi V. Čmilytė-Nielsen.

Jos žodžiais, kadenciją pradėję parlamentarai turėjo kuo greičiau ir tiksliau imtis darbo, nes tarpuvaldžiu pandemija nesustojo, „dėl to kiekviena diena po priesaikos turėjo būti išnaudota konkretiems rezultatams pasiekti“.

„Manau, mes visi tai įvertinome. Sklandžiai patvirtinome Vyriausybę, tapusia išskirtine ne tik amžiumi, bet ir lyčių lygybe. Priėmėme tikrai aktualų ir esamai situacijai pritaikytą labai reikalingą kitų metų biudžetą. (...) Žengėme svarbų žingsnį modernesnio Seimo link, užtikrinę galimybę posėdžiauti nuotoliniu būdu“, – kalbėjo parlamento vadovė.

Šios kadencijos Seimas į pirmą posėdį susirinko lapkričio 13 dieną. Naujasis parlamentas patvirtino centro dešinės Vyriausybės programą, priėmė šių metų biudžetą, įteisino nuotolinius Seimo posėdžius, kurie pradėti rengti sausį.

Naujiems valdantiesiems iš pradžių nepatvirtinus iš „valstiečių“ pateiktos kandidatės į Seimo vicepirmininkes, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis atsisakė mandato. Taip pat Seimo nario mandato pareiškė atsisakantis su Darbo partijos sąrašu rinkimuose dalyvavęs Antanas Guoga, Vyriausioji rinkimų komisija jo prašymą svarstys kitą savaitę.

Pirmoji šio Seimo sesija buvo pratęsta iki sausio 14 dienos, o eilinė pavasario sesija prasideda kovo 10 dieną.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite