Angle down Atgal

Seime vyks tarptautinė Europos jaunimo parlamento sesija

Penktadienį Seime posėdžiaus Europos jaunimo parlamento (EJP) tarptautinė sesija.

Renginio Generalinės Asamblėjos globėjas - Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Renginyje laukiama apie 300 dalyvių iš 40 šalių, dauguma jų bus 16-23 metų moksleiviai ir studentai.

Tarptautinės EJP sesijos vyksta 3 kartus per metus. Lietuvai minint Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį 87-oji tarptautinė sesija organizuojama Vilniuje. Norint pabrėžti Lietuvai svarbią datą šios sesijos tema - „Vertiname praeitį. Kuriame ateitį“.

Vilniuje susirinkę EJP nariai diskutuos apie Europai aktualias problemas ir parengs 15 rezoliucijų. Baigiamieji posėdžiai liepos 20-21 dienomis vyks Seime. Sesijos metu Lietuva bus pristatoma kaip atvira, inovatyvi, verslą skatinanti valstybė. Jaunimas iš visos Europos bus supažindintas su Lietuvos istoriniu ir kultūriniu palikimu. Renginių metu bus skatinamas dalyvių supratimas apie Europos kultūrinę ir politinę įvairovę.

EJP tinklas vienija 40 šalių įsikūrusių pelno nesiekiančių jaunimo organizacijų. Tai didžiausias Europoje forumas, kuriame jauni žmonės iš Europos gali laisvai reikšti savo nuomonę ir, svarbiausia, būti išgirsti. Jaunimas kviečiamas diskutuoti Europai svarbiomis temomis bei gilinti žinias apie Europos Sąjungą ir jos vykdomus projektus.

Ši programa leidžia stiprinti jaunimo bendradarbiavimo ir lyderystės įgūdžius, plėsti kontaktų tinklą Europoje. EJP prisideda prie atsakingų, tolerantiškų ir strategiškai mąstančių jaunuolių ugdymo.

EJP Europoje veikia nuo 1987 m., Lietuvoje - nuo 2013 m.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite