Angle down Atgal

Seime patvirtintas pagalbos priemonių po karantino paketas

Seime ketvirtadienį patvirtintas beveik 931,7 mln. eurų pagalbos priemonių paketas verslui, darbuotojams, nepasiturintiems asmenims ir pensininkams.

Subsidijų dydžiai, siekiant išsaugoti darbo vietas, po karantino įprastai galės siekti 100-30 proc. nuo darbuotojui priskaičiuoto darbo užmokesčio, bet ne daugiau nei 607 eurus „popieriuje”. Pirmus du mėnesius būtų mokama 100 proc., kitus du – 50 proc. ir paskutinius du mėnesius – 30 proc. Iš viso subsidija galėtų būti mokama šešis mėnesius po karantino.

Jeigu įmonė bus įtraukta į bendru socialinės apsaugos ir darbo ministro bei ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu patvirtintą veiklų, orientuotų į pažangių technologijų gamybą, žinioms imlias paslaugas, Europos Sąjungos žaliojo kurso tikslų siekimą bei socialinį dialogą, ji galės pasinaudoti didesne subsidija: subsidija sieks 30–100 proc., bet jos viršutinė riba pirmuosius keturis mėnesius sieks iki 1214 eurų „popieriuje”, paskutinius du – iki 303,5 euro.

Taip pat įtvirtinta darbo paieškos išmoka, kuri, kaip teigiama, galėtų padėti apsaugoti asmenis nuo staigaus pajamų sumažėjimo ar netekimo nedarbo atveju. Jei bedarbiui nėra mokama nedarbo draudimo išmoka, darbo paieškos išmoka sudarys 200 eurų. Nedarbo draudimo išmoką gaunantiems papildomai bus mokama 42 eurų darbo paieškos išmoka.

Taip pat patvirtinta vienkartinė 200 eurų išmoka pensininkams, neįgaliesiems, našlaičiams. Ši priemonė nukreipta į beveik 910 tūkst. asmenų.

Ji mokama, jei asmuo gauna bent vieną iš šių „Sodros“ išmokų: senatvės, netekto darbingumo (invalidumo) pensiją, našlių, našlaičių ar maitintojo netekimo pensiją, ištarnauto laiko pensiją, kompensaciją už ypatingas darbo sąlygas, šalpos pensiją ar kompensaciją, pensiją, paskirtą pagal tarptautines sutartis ar Europos Sąjungos socialinės apsaugos sistemų koordinavimo reglamentus. Tiesa, dalis Seimo narių nusišalino nuo balsavimo dėl šio siūlymo.

Priimtais pakeitimais padidintos asmens pajamos socialinei pašalpai gauti, diferencijuotas šios pašalpos dydis vienam gyvenančiam asmeniui, atsižvelgiant į jos gavimo trukmę, vienam gyvenančiam asmeniui bus kompensuojama didesnė būsto šildymo išlaidų dalis, padidinta į pajamas neįskaitomų pajamų dalis, atsižvelgiant į šeimos sudėtį, bei padidinta darbo pajamų procentinė dalis, į pajamas nebus įskaitoma nedarbo socialinio draudimo išmokos dalis ir panašiai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite