Angle down Atgal

Seimas pritarė užimtumo sistemos pertvarkai

Seimas pritarė užimtumo sistemos pertvarkai – ketvirtadienį priimtos tai numatančios Užimtumo ir Sveikatos draudimo įstatymų pataisos.    

Jos numato kitokią tvarką, kaip darbo neturintiems žmonėms nuo šių metų liepos bus suteikiamas bedarbio statusas. Darbas jo ieškantiems žmonėms bus pasiūlomas iš karto – tai leis Užimtumo tarnybai darbdaviams siųsti tik motyvuotus darbo ieškančius žmones.

Žmonės, kurių įsidarbinimo galimybės bus ribotos – dėl stokos motyvacijos ar socialinių įgūdžių, bus priklausomi nuo alkoholio ar narkotikų, juos slėgs skolos – įgis darbo rinkai besirengiančio asmens statusą.

Jiems sveikatos draudimo patiems mokėti nereikės, jį dengtų valstybė, tačiau nustačius nelegalų ar nedeklaruotą darbą, įmokas teks mokėti patiems. Tokiu atveju šis statusas jiems būtų panaikintas, nustotų galioti visos privilegijos. 

Žmonėms, kurie stokos motyvacijos ar socialinių įgūdžių, bus priklausomi nuo alkoholio ar narkotikų, juos slėgs skolos, be kita ko bus priskiriami atvejo vadybininkai. 

Siekiant, kad kuo daugiau ilgalaikių bedarbių rastų darbą, jiems bus kompensuojamos kelionės išlaidos ne tik vykstant į darbą, bet ir į darbo pokalbį ar konsultaciją Užimtumo tarnyboje.

Devynis mėnesius tinkamo darbo pasiūlymai bedarbiui bus teikiami atsižvelgiant į ankstesnį jo darbo užmokestį. Nuo dešimto mėnesio tinkamas darbas nebūtinai turės atitikti žmogaus kvalifikaciją, kompetenciją ar darbo patirtį. Tačiau tada vis tiek bus atsižvelgiama į jo sveikatos būklę, kelionės iki darbo vietos ir atgal trukmę bei išlaidas.  

Seimas, be kita ko, įteisino dvi išmokas: iš užsienio pritrauktiems darbuotojams (4,1 MMA, arba beveik 3 tūkst. eurų) bei darbdaviams (7,2 MMA, arba 5256 eurus). Dabar MMA siekia 730 eurų. Tokių išmokų galės tikėtis tik aukštos kvalifikacijos darbuotojai, Lietuvoje nedirbę daugiau nei penkerius metus.  

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite