Angle down Atgal

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui didinti šalpos pensijas daugiavaikėms mamoms

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Seimo narių Rimos Baškienės ir Rimantės Šalaševičiūtės Šalpos pensijų įstatymo pataisų projektui, kuriuo siūloma mokėti 1,5 šalpos pensijų bazės dydžio šalpos senatvės pensiją (198 eurus) tėvams (įtėviams), globėjams ar rūpintojams, ne mažiau kaip 15 metų slaugiusiems namuose neįgaliuosius, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos ar nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis. Taip pat motinoms, išauginusioms ne mažiau kaip 5 vaikus (vaikų mirties atveju auginusioms ne trumpiau kaip aštuonerius metus). Tokio dydžio yra maksimali šalpos neįgalumo pensija, kurią gauna artimuosius slaugiusieji ir daugiavaikės motinos, kurioms yra nustatytas 0-40 procentų darbingumas.

Įstatyme taip pat siūloma įtvirtinti, kad šiems neįgalumo pensijos gavėjams sukakus senatvės pensijos amžių, be atskiro jų prašymo, būtų mokama 1,5 šalpos pensijų bazės dydžio šalpos senatvės pensija.

Priėmus pataisas, slaugiusiems artimuosius ir daugiavaikėms mamoms, kurios neįgijo stažo socialinio draudimo pensijai gauti, valstybė skirtų didesnę paramą. Šiuo metu jie gauna 1 šalpos pensijų bazės dydžio šalpos senatvės pensiją (132 eurus).

Siūloma įstatymo įsigaliojimo data 2020 m. sausio 1 d.

Šiuo metu šalpos neįgalumo pensijų dydžiai yra nustatomi ne tik pagal asmeniui nustatytą neįgalumo ar darbingumo lygį, bet ir pagal asmens amžių negalios pripažinimo metu (asmuo pripažintas neįgaliu iki 24 metų amžiaus ar vėliau). Asmenims, neįgaliais pripažintiems iki 24 metų amžiaus (atskirais atvejais iki 26 metų) (pagal iki 2005 m. liepos 1 d. galiojusias nuostatas neįgaliems nuo vaikystės), mokamos didesnio dydžio šalpos neįgalumo pensijos, atsižvelgiant į tai, kad jie negalėjo dirbti ir įgyti pensijų socialinio draudimo stažo socialinio draudimo pensijai skirti dėl objektyvių priežasčių. Tačiau šalpos senatvės pensijų dydžiai nediferencijuojami, visi senatvės pensijos amžių sukakę asmenys gauna vienodo dydžio šalpos natvės pensijas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite